banner731

Faiz İndirimi Sonrası 2 Gün İçinde Rekor Kredi Başvurusu Yapıldı

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarafından bir karar alınmış ve faiz indirimine gidildi. Faiz indirimi kararı sonrasında rekor sayıda kredi başvurusu yapıldı. Buna göre vatandaşlar toplam 2.1 milyar değerinde kredi başvurusu yaptı.

EĞİTİM 06.08.2019, 14:32
Faiz İndirimi Sonrası 2 Gün İçinde Rekor Kredi Başvurusu Yapıldı

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank tarfından faiz indirimine gidilmişti. Faiz indiriminin sonrsında ilk iki günde 13 binden fazla müşteri kredi başvurusunda bulundu. Vatandaşlar toplam 2.1 milyar TL değerinde kredi başvurusu yaptı. 

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, geçen hafta konut kredisi faiz oranlarını yüzde 1'in altına çekmelerinin ardından müşterilerden gelen talebe ilişkin ortak bir açıklama yapıldı. 

13 BİNDEN FAZLA MÜŞTERİ KREDİ BAŞVURUSU YAPTI

Bankalar tarafından yapılan ortak açıklamada faiz indirimi sonrasında ilk iki gün içerisinde üç bankaya 13 binden fazla müşterinin toplamda 2,1 milyar liranın üzerinde konut kredisi başvurusu yaptığı belirtildi.

Bankalara yapılan kredi başvurusu hakkında açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Belirtilen başvuru tutarı bugüne kadar iki gün içinde yapılan en yüksek konut kredisi başvurusudur. Vatandaşlarımızca gösterilen yoğun ilginin önümüzde dönemde de devam edeceği beklenmektedir."

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, geçen hafta konut kredisi faiz oranlarında indirime gitmiş, ikinci el dahil tüm konutlar için aylık yüzde 0,99'dan başlayan oranlarla 180 aya kadar vade ile tüm vatandaşlara kredi kullanma imkanı sunmuştu.

Yorumlar (0)