Flaş uzaktan eğitim kararı resmen açıklandı! İstanbul'da 1 Aralık tarihinde itibaren başlayacak

Flaş uzaktan eğitim kararı resmen açıklandı! İstanbul'da 1 Aralık tarihinde itibaren başlayacak

Corona virüs salgınında okullarda uzaktan eğitime geçilmesi sonrasında resmi ana okulları, ana sınıfları ve uygulama sınıflarında eğitim-öğretimi hakkında İstanbul Valiliğinin resmi Twitter hesabından paylaşım yapıldı. Yapılan paylaşımda 1 Aralık tarihinden itibaren uzaktan eğitim başlayacağı bildirildi.

İstanbul'da bulunan resmi ana okulları, ana sınıfları ve uygulama sınıflarında eğitim-öğretimi hakkında Valilik flaş uzaktan eğitim kararı aldı.

İSTANBUL VALİLİĞİ DUYURDU

İstanbul Valiliğinin resmi Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Sevgili İstanbullular, İl Hıfzıssıhha Kurulumuzun kararı ile 01.12.2020 itibariyle 04.01.2021 tarihine kadar ilimiz genelindeki resmi ana okulları, ana sınıfları ve uygulama sınıflarında eğitim-öğretim uzaktan eğitim yoluyla sürdürülecektir." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada İçişleri Bakanlığının 18.11.2020 tarih ve 19161 sayılı genelgesi doğrultusunda bir takım yeni tedbirler uygulamaya konulduğu belirtildi.

Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı tarafından her tür ve seviyedeki eğitim kurumlarında 20 Kasım 2020-04 Ocak 2021 tarihleri arasında eğitim-öğretim çalışmalarına uzaktan eğitim yoluyla devam edileceği kararı alınmış, ilgili kurumlar arasında yapılan istişareler sonucunda ise resmi ve özel tüm anaokulu, anasınıfı ve uygulama sınıflarında haftada 5 (beş) gün yüz yüze eğitime devam edilmesi 20.11.2020 tarih ve 16988740 sayılı yazı ile 81 il valiliğine bildirildiği aktarıldı.

Flaş uzaktan eğitim kararı resmen açıklandı! İstanbul'da 1 Aralık tarihinde itibaren başlayacak

1 ARALIK TARİHİNDE BAŞLAYACAK

Öte yandan açıklamanın devamında "Milli Eğitim Bakanlığı'nın 27.11.2020 tarih ve 17375679 sayılı yazılarıyla, Covid-19 salgınının yerleşim yerlerindeki seyrine bağlı olarak resmi anaokulları ve anasınıfları için 04 Ocak 2021 tarihine kadar uzaktan eğitime geçme kararının il/ilçe hıfzıssıhha kurullarının görüşleri çerçevesinde alınabileceği belirtilmiştir. Bu kapsamda, Covid-19 salgınının seyri dikkate alındığında 01.12.2020-04.01.2021 tarihleri arasında ilimiz genelindeki resmi anaokulu ve anasınıfları ile uygulama sınıflarında eğitim-öğretim faaliyetlerinin uzaktan eğitim yoluyla sürdürülmesine, kaymakamlarımız ve ilgili kurumlarımızca konu hakkında gerekli hassasiyetin gösterilerek uygulamanın yukarıda belirtilen çerçevede eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesinin sağlanmasına karar verilmiştir." denildi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler