Hazırlık sınıfında kalanların üniversitelere yerleştirmeleri yapıldı!

Hazırlık sınıfında kalanların üniversitelere yerleştirmeleri yapıldı!

ÖSYM tarafından yayımlanan duyuruda 2020 yılı zorunlu yabancı dil hazırlık sınıflarında başarısız olan öğrencilerin Türkçe öğretim yapan üniversitelere yerleştirme sonuçlarının açıklandığı belirtildi.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayımlanan duyuruda yerleştirildikleri yükseköğretim programının zorunlu hazırlık sınıfına devam etmesine rağmen, hazırlık sınıfını iki yıl içinde başarı ile tamamlayamadığı için ilişiği kesilen öğrencilerin, Türkçe öğretim yapılan programlara yerleştirilme işlemlerinin tamamlandığı belirtildi.

Adayların yerleştirme sonuçlarına ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifreleri ile erişilebilecekleri vurgulandı.

Konu ile ilgili olarak ÖSYM tarafından yayımlanan duyuruda bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri, 07-11 Aralık 2020 tarihleri arasında  yapılacağı belirtilerek kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye süresi içinde başvurmaları gerektiği ifade edildi.

ÖSYM'DEN YAYIMLANAN DUYURU

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayımlanan duyuruda şu ifadeler kullanıldı:

Yerleştirildikleri yükseköğretim programının zorunlu hazırlık sınıfına devam etmesine rağmen, hazırlık sınıfını iki yıl içinde başarı ile tamamlayamadığı için ilişiği kesilen öğrencilerin, Türkçe öğretim yapılan programlara yerleştirilme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar yerleştirme sonuçlarına, 04 Aralık 2020 tarihinde saat 16.00'dan itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numarası ve aday şifreleri ile erişilebileceklerdir.

Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri, 07-11 Aralık 2020 tarihleri arasında  yapılacaktır. Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu üniversiteye süresi içinde başvurmaları gerekmektedir. 

Yerleştirme Sonuçları İçin TIKLAYIN. 

Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Sayısal Bilgiler İçin TIKLAYIN.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler