Kadıköy Anadolu Lisesindeki simit atma etkinliğine inceleme

Kadıköy Anadolu Lisesi'ndeki ilk günleri için büyük bir heyecanla okula giden öğrenciler, beklemedikleri bir tepkiyle karşı karşıya kalmıştı. Kadıköy Anadolu Lisesi'ne ilk kez giriş yapan yeni öğrencileri, üst sınıflar simit atarak karşılamıştı. Yere atılan onlarca simit, sosyal medya kullanıcılarının tepkisine neden olmuştu. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Kadıköy Anadolu Lisesindeki "etkinliğe" ilişkin inceleme başlattı.

EĞİTİM 09.09.2019, 23:43
Kadıköy Anadolu Lisesindeki simit atma etkinliğine inceleme

Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, lisede yeni eğitim öğretim yılı açılış töreni sırasında yapılan "etkinliğe" değinildi.

Açıklamada, "Kadıköy Anadolu Lisesinde, yeni eğitim öğretim yılı açılış töreni sırasında 'Liseye yeni başlayan öğrencileri karşılama' adı altında gerçekleştirildiği ifade edilen söz konusu 'etkinlik'le ilgili olarak müdürlüğümüzce inceleme işlemi başlatılmıştır." ifadeleri yer aldı.

LİSEYE YENİ BAŞLAYAN ÖĞRENCİLERE SİMİT ATMIŞLARDI

Kadıköy Anadolu Lisesi'ndeki ilk günleri için büyük bir heyecanla okula giden öğrenciler, beklemedikleri bir tepkiyle karşı karşıya kalmıştı.

Kadıköy Anadolu Lisesi'ne ilk kez giriş yapan yeni öğrencileri, üst sınıflar simit atarak karşılamıştı.

Yere atılan onlarca simit, sosyal medya kullanıcılarının tepkisine neden olmuştu.

Yorumlar (16)
Ülke battılımış 3 ay önce
Bunlar ileri görüşlü laik demokratik gençler . Nimete saygısı olmayanın insana saygısı olurmu olmaz insan olabilirlermi oda zor okuyun gençler okuyun.
Yobazsavar 3 ay önce
Laiklik ne alakası var? Sen ve cevabına katılan şahıs şuraya laikliğin kelime anlamını yazabilir mi acaba?
Hacer 3 ay önce
Aynen ülke ye katılıyorum ülkeyi laiklik diye diye ne hale getirdiler
Saim aylanç 3 ay önce
Millet simiti yemek için alamıyor kendini bilmez haramzade çocukları nimeti yerlere atıyor bizde bunlara güvenip geleceğimiz diyoruz bunlar vatanıda böyle basit satarlar ayrıca okul yönetiminin uzaklastilmasi lazım
Cemal KATAR 3 ay önce
Maalesef simitle kardeşlerini böyle karşılayanlar in aile yapılarında sıkıntı olduğu aşikar.Bizim dinimiz ve Türklüğü muz kabul etmez.
Battıkmı batiyoruzmu ? 3 ay önce
Hadi çocuklarda akıl fikir haysiyet din iman yok olan bilinvli bunu yapmaz ya onu yetistiren ana baba oğretmen goz yumanlara ne demeli bunlara ceza vermek değil hafif ceza veren bile onlar kadar cezalıdır gözümde nimet o nimet müslümanım diyen burunlarından getirsin.
Yemek savaşı bizim ahlakimiza aykırıdır. 3 ay önce
Okul yönetiminin haberi olmadan bukadar kapsamlı bir şey yapılabileceğini düşünmüyorum. Yönetimin es kaza haberi olmadı. Ozaman derhal bu işi bıraksınlar. Yönetimin ve öğretmenlerin soruşturmaya mutlaka alınması ve ceza,uzaklastirma hatta kusuru belirlenmiş isé ogretmenlikd3n azledilme gerceklesmelidir. Geleceğimiz oluşunu düşündüğümüz çocuklarımızın ahlakdan yoksun olmalarını isteyen öğretmenlerin bu kutsal görevi yapmaya haklarının olmadığını düşünüyorum.
S&Z 3 ay önce
Helal olsun devletimize Allah zeval vermesin dün çok üzülmüştüm paylaşımı görünce bugün sevindim devletimiz el atmış biz yere düşen ekmek parçasını alıp öpüp başımıza koyup kuşlar yesin diye kenara koyan çocuklar yetiş dirmediğimiz sürece anne babasına da hayrı olmaz vatana millete de hayrı olmaz ister zengin ol ister fakir yerde gördüğü nimeti almayan zavallıdır
dursun 3 ay önce
bu olaydan okulyonetimi ve ogretmenlerin haberi yomuydu ve bu porogrami velilermi duzenledi veliler duzenle diyse okulyonetiminin daha neisi var orada hepsi gorevden alin mali
Esengül Demiray 3 ay önce
Ahlak kültürü, ailenin sorumluluğunda olan bir öğrenmedir. Bu çocuklar eğitimsiz değil ahlaksızlar. Kabahat ailelerinde, munzur bir şakanın okul yönetimiyle bilinçli bir şekilde organize edildiğini hiç sanmıyorum.Hiç bir eğitmen buna izin vermez,öyle olsaydi simit değil çiçek atarlardı.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın