Kamuda En Çok İş Bulan Meslekler Belli Oldu

Eğitimlerini tamamlayarak kamu kurum ve kuruluşlarında iş bulmak isteyen öğrenciler için bir liste hazırlandı. Bu liste kamuda en çok iş bulabilen meslekler adına oluşturuldu.

EĞİTİM 29.07.2019, 12:37
Kamuda En Çok İş Bulan Meslekler Belli Oldu

Üniversite sınavına girerek gelecekteki meslek hayatlarını planlayan öğrenciler sonuçların açıklanması ile tercihler için detaylı araştırmalar yapıyorlar.

Üniversite tercihlerinin nuna gelindi. Adaylar bugün 23.59'a kadar tercih işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir. Bunun ardından adaylar tercih sonuçlarının açıklanmasını bekleyeceklerdir.

Üniversiteyi bitirdikten sonra kamuda görev yapmayı düşünen adaylar için bir liste hazırlandı. Buna göre kamuda en çok iş bulan meslekler belirtildi.

Kamuda en çok iş bulabilen meslekler listesinde ilk sırada tıp bölümü geliyor. Bu bağlamda Tıp Fakültesinden mezun olan adaylar kamuda iş bulabilecekler. İş bulma oranı ise yüzde 96 olarak açıklandı.

Bunun yanı sıra tıp bölümünü yüzde 36 ile Sağlık H,zmetleri takip ediyor. Bunun yanı sıra yüzde 32 ile diş hekimliği yer alıyor.

İŞTE HAZIRLANAN LİSTE

Sağlık Hizmetleri %36

Diş Hekimliği %32

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik %29

Hukuk %26

İslami Bilimler %22

Veterinerlik %21

Öğretmenlik %19

Otomotiv Mühendisliği %18

Sosyal Hizmetler %17

Sağlık Yönetimi %14

Maliye %13

Eczacılık %13

Uçak Mühendisliği %12

Petrol Mühendisliği %11

Hemşirelik %10

Yorumlar (2)
Ferhat 3 hafta önce
Bedem eğitimi mezunuyum 20 yıldır atama bekliyorum neden önceliğim yok aileme bakacak gücüm kalmadı 4 oğlan babasıyım lütfen bir iş
Kamu yönetimi mezunuyum 3 hafta önce
Kamu yönetimi mezunuyum kamu yönetimi mezunlarına kadro açılmasını istiyoruz Kamu yönetimi mezunlarına ağırlık verilmelidir sesimizi duyun artık lütfen destek verin arkadaşlar farklı kurumlarda farklı alan sınavları açılmasını bekliyoruz lütfen destek olun bizlere farklı kurumlarda farklı kadrolar açılmalıdır müfettişlik uzmanlık müsteşarlık müdürlük şube müdürlüğü oda başkanlığı genel başkanlık denetmenlik daire başkanlığı bölge müdürlüğü danışmanlık hakimlik kaymakamlık başdanışmanı başdenetçi gibi sınavlar açılmalıdır lütfennnnnnnnn gerçekten bekliyoruz lütfennnnnnnnn