Kapatılan Üniversitelere Yurt Dışından Kayıt Yaptıran Öğrencilere İlişkin Duyuru

YÖK, kapatılan üniversitelere yurt dışından kayıt yaptıran öğrencilerle alakalı bir duyuru yayınladı. Duyurunun detayları haberimizde...

EĞİTİM 26.09.2016, 15:53 26.09.2016, 16:03
Kapatılan Üniversitelere Yurt Dışından Kayıt Yaptıran Öğrencilere İlişkin Duyuru
FETÖ soruşturmaları kapsamında kapatılan vakıf üniversitelerine yurt dışından kabul öğrenci kontenjanlarıyla kayıt yaptıran öğrencilerle alakalı, YÖK'ten bir açıklama geldi.

Açıklamaya göre; kapatılan üniversitelere yurt dışından öğrenci kabul kontenjanları çerçevesinde önlisans ve lisans programlarına kayıt olan öğrencilerin koordinatör üniversiteye yerleştirilmesine karar verildi.

Öğrencilerin kayıtlı olduğu bölümün koordinatör üniversitede olmaması durumunda, durumun YÖK'e bildirilmesi gerekiyor. 3 Ekim'de yurt dışı öğrenci kabul kontenjanıyla gelen öğrencilerin kayıt işlemleri hakkında karar YÖK tarafından verilecektir.

YÖK'ün konu ile ilgili açıklaması:
"4.8.2016 tarihli Yükseköğretim Yürütme Kurulu toplantısında kapatılan vakıf yükseköğretim kurumlarındaki yurt dışından öğrenci kabul kontenjanları çerçevesinde önlisans ve lisans programlarına kayıt olan öğrencilerin koordinatör üniversiteye yerleştirilmesine karar verilmiştir.

Söz konusu öğrencilerin kayıtlı olduğu programın koordinatör üniversite bünyesinde bulunması durumunda öğrenciler bu programlarda eğitim alacaklardır. Ancak, koordinatör üniversitede bulunmaması durumunda bu öğrencilerden tercih alınarak Kurulumuza bildirilmesi istenmiştir. Koordinatör üniversiteler tarafından bilgiler halen gönderilmeye devam etmekte olup, 3 Ekim 2016 tarihinde bu öğrencilerin yerleştirilme
sonuçları YÖK tarafından karara bağlanacaktır.

Kapatılan vakıf yükseköğretim kurumundaki programla aynı isimli olan koordinatör üniversite bünyesinde özel öğrenci kabul etmek üzere açılan programlar ile halen eğitim vermekte olan programlar için öğrenciler koordinatör üniversitede eğitime devam edeceğinden öğrencilerin konuya ilişkin Koordinatör Üniversitesi ile irtibata geçmesi gerekmektedir.

Kamuoyuna Duyurulur."

Kamupersoneli.net
Yorumlar (0)