Kar yağışı etkisini arttırdı! Açıköğretim Lisesi sınavları yapılacak mı?

İstanbul ve diğer illerde etkili olan kar yağışı etkisini gösterdi. Birçok köy yolu kapanırken şehirlerde ise hayat felç oldu. Peki, 7-8 Ocak'ta açık lise sınavları yapılacak mı?

EĞİTİM 06.01.2017, 21:14 06.01.2017, 21:23
Kar yağışı etkisini arttırdı! Açıköğretim Lisesi sınavları yapılacak mı?
 İstanbul ve diğer illerde etkili olan kar yağışı etkisini gösterdi. Birçok köy yolu kapanırken şehirlerde ise hayat felç oldu. Peki, 7-8 Ocak'ta açık lise sınavları yapılacak mı? Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Açık Öğretim Lisesi ve Mesleki Açık Öğretim Lisesi sınavlarını 7-8 Ocak 2017 tarihlerinde gerçekleştirilecek. Kar yağışının etkisini arttırmasıyla birlikte adaylar açık lise sınavlarının iptal edilip edilmeyeceğini merak ediyor. Kamupersoneli.net olarak detayları takip ediyoruz. Açıköğretim Lisesi sınavları iptal olduğu anda sizlerle bu sayfadan paylaşacağız. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan konuyla ilgili olarak resmi bir açıklama gelmedi.

İSTANBUL BAŞTA OLMAK ÜZERE BİRÇOK İL KARLAR ALTINDA


İstanbul'da devam eden sağanak, akşam saatlerinde yerini kar yağışına bıraktı. Özellikle Esenyurt, Beylikdüzü, Başakşehir ve Sultangazi ilçelerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle caddeler ve sokaklar beyaza büründü. Yollarda biriken kar nedeniyle araçlar ilerlemekte güçlük çekerken, kent genelinde trafik yoğunluğu oluştu. Bazı bölgelerde tipi görülürken, ekipler, yolları açık tutmak için aralıksız çalışıyor. Kar yağışının sabah saatlerine kadar sürmesinin, kar kalınlığının, kıyı ve iç kesimlerde 5-10, yükseklerde ise 25 santimetreye ulaşmasının beklendiği bildirildi. Gece saatlerinde hava sıcaklığının -4 dereceye kadar düşeceği aktarıldı.

Kamupersoneli.net | ANKARA
Yorumlar (70)
bilmeme 3 yıl önce
açık öğretim lisesi tatil yani sınavlar olcakmı olmayacakmı
efe 3 yıl önce
sınavlar iptLMİ
Şeyma 3 yıl önce
Sınavlar iptal mi?bilmek istiyoruz nezaman belli olur
yavuz 3 yıl önce
-4 mü? şu an hissedilen sıcaklık -17
yargılı 3 yıl önce
bence iptal olsun haftaya kalsın sınavlar........
yargılı 3 yıl önce
bence iptal olsun haftaya kalsın sınavlar........
Narin 3 yıl önce
Daha neyin beklentisi çocuk oyuncağımı bu gecenin bu yarısına kadar millet beklio iptalse iptal denilsin ya
Filiz 3 yıl önce
Yarın açık öğretim sınavı var mı yok mu merak ediyoruz
Yok 3 yıl önce
Sınav iptalmi bizi bilgilendirin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın