Kültür Bakanlığı GENÇDES Başvuruları Uzatıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda GENÇDES başvuru süresinin uzatıldığı ifade edildi.

EĞİTİM 06.03.2017, 17:54
Kültür Bakanlığı GENÇDES Başvuruları Uzatıldı

Kültür ve Turizm Bakanlığı  tarafından gençlerin sanatsal projelerini hayata geçirebilmesi için uygulanan GENÇDES programı başvuru süresinin uzatıldığı Bakanlık tarafından yayımlanan duyuru ile ifade edildi. Daha önce 6 Şubat 2017 ile 6 Mart 2017 tarihleri arasında başvuruları alınan GENÇDES başvuruları 17 Mart 2017 tarihine kadar uzatıldı. 

YAYIMLANAN DUYURU

Gençlerimizden gelen yoğun talep üzerine başvuru süresi 17 Mart 2017 saat 23:59'a kadar uzatılmıştır.  Saygıyla duyurulur.

GENÇDES NEDİR?

GENÇDES; gençlerimizin kültürel ve sanatsal faaliyetlere katılımını artırmayı amaçlayan, sanatın çeşitli dallarında gençler tarafından veya gençlere yönelik üretilecek eser ve projelerin hayata geçirebilmesini sağlayacak destekleme programıdır.

GENÇDES PROGRAMI KAPSAMIDNA VERİLECEK DESTEKLER

1-) Etkinlik ve Proje Desteği

2-) Sanatsal Faaliyet Desteği

3-) Eser Üretim Desteği verilecektir.

Etkinlik ve proje desteği kapsamında destek almaya hak kazanan projelerin 2017 yılı içerisinde gerçekleştirilmeleri, sanatsal faaliyet ve eser üretim desteği kapsamında destek almaya hak kazanan projelerin 2017 yılı içerisinde tamamlanarak Kültür ve Turizm Bakanlığına teslim edilmesi gerekmektedir.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)