Kültür Bakanlığı GENÇDES programı başvuru tarihleri belli oldu

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından gençlerin sanatsal projelerini hayata geçirebilmesi için uygulanan GENÇDES programı başvuru tarihleri belli oldu.

EĞİTİM 27.01.2017, 18:33
Kültür Bakanlığı GENÇDES programı başvuru tarihleri belli oldu

Kültür ve Turizm Bakanlığı  tarafından gençlerin sanatsal projelerini hayata geçirebilmesi için uygulanan GENÇDES programı başvuru tarihleri belli oldu. Kültür Bakanlığı'nın resmi internet sitesinden yayınlanan duyuru şu şekilde;

Gençlerin sanatın çeşitli dallarında geliştirecekleri projelerini hayata geçirerek kültürel ve sanatsal faaliyetlere katılımını artırmayı amaçlayan GENÇDES programına ilişkin başvuru tarihleri belirlendi. 
Başvurular online olarak 6 Şubat 2017 ve 6 Mart 2017 tarihleri arasında www.kulturturizm.gov.tr adresinden “GENÇDES” sekmesinden yapılacaktır.

GENÇDES Nedir?

GENÇDES; gençlerimizin kültürel ve sanatsal faaliyetlere katılımını artırmayı amaçlayan, sanatın çeşitli dallarında gençler tarafından veya gençlere yönelik üretilecek eser ve projelerin hayata geçirebilmesini sağlayacak destekleme programıdır.

GENÇDES Programı Kapsamında Verilecek Destekler

* Etkinlik ve Proje Desteği

* Sanatsal Faaliyet Desteği

* Eser Üretim Desteği 
verilecektir.

Etkinlik ve proje desteği kapsamında destek almaya hak kazanan projelerin 2017 yılı içerisinde gerçekleştirilmeleri, sanatsal faaliyet ve eser üretim desteği kapsamında destek almaya hak kazanan projelerin 2017 yılı içerisinde tamamlanarak Bakanlığa teslim edilmesi gerekmektedir.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Yorumlar (0)