Kültür ve Turizm Bakanlığı 2017 Yılı Staj Başvuruları Başladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı, resmi sitesinde Bakanlıkta staj yapmak isteyen öğrencilerin staj başvurularına ilişkin bir açıklama yaptı. Bakanlığın staj yapmak isteyen öğrencilere ilişkin duyurusu haberimizde...

EĞİTİM 17.02.2017, 13:38 04.02.2019, 14:25
Kültür ve Turizm Bakanlığı 2017 Yılı Staj Başvuruları Başladı

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda staj yapmak isteyen öğrencilerin staj başvuruları başladı. Kültür ve Turizm Bakanlığı staj başvurularının başladığını resmi sitesinde yayımladığı duyuru ile duyurdu. Bakanlığın staj işlemlerine ilişkin duyurusu şöyle:

" Bakanlığımız merkez ve taşra teşkilatı birimleri ile Döner Sermaye İşletmesi Merkez Müdürlüğü’nde staj yapmak isteyen yüksek öğretim kurumu öğrencilerinin staj başvuruları; 29.09.2011 tarihli ve B.16.0.HKM.040.640-2011/1-198824 sayılı Bakan Oluru ile yürürlüğe giren  “Kültür ve Turizm Bakanlığı Staj Yönergesi”  kapsamında değerlendirilmektedir. Söz konusu Yönerge: Teftiş Kurulu Başkanlığı> Mevzuat Listesi> Yönergeler kultur ve turizm-bakanligi-staj yönergesi.html bölümünde yayımlanmaktadır."

Staj Başvurusu İçin Gereken Belgeler:

* Öğrenim belgesi

* Zorunlu staj yapması gereken öğrencilerden bunu belirtir resmi yazı

* Nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi

Staj Başvuruları:

Başvuru yapmak isteyen öğrenciler, istenilen belgeler ile matbu başvuru formunu eksiksiz doldurarak, 15 Şubat- 17 Nisan 2017 tarihleri arasında  merkez birimlerinde staj yapmak isteyenlerin “Kültür ve Turizm Bakanlığı, Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü, İsmet İnönü Bulvarı No:32 Kat:9 Emek/ANKARA” adresine,  İl Müdürlüklerinde staj yapmak isteyenlerin ise “İl Kültür ve Turizm Müdürlüklerine posta yoluyla veya şahsen yapılacak.

Başvuruların Değerlendirilmesi ve Sonuçların Açıklanması

Staj başvurusu kabul edilen öğrencilere, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından kabul yazısı gönderilecek. Başvuru sonuçları Bakanlığın internet sitesinde yayımlanacak.

Yorumlar (0)