KYK Burs Kredi Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğünden burs ve kredi ödemesi almaya hak kazanan adaylar ödemelerin ne zaman yapılacağını araştırıyorlar. Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde...

KYK Burs Kredi Ödemeleri Ne Zaman Yapılacak?

KYK bursları ve kredileri ne zaman yatırılacak sorusu, öğrencilerin takibinde yer almaya devam ediyor. Aylık 500 liralık bir destek alacak olan öğrenciler, Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun açıkladığı sonuca göre bunu geri ödemeli ya da tamamiyle burs olarak kabul edecek.

Peki, taahhütname onaylarının geçtiğimiz günlerde tamamlandığı KYK kredi ve bursları ne zaman yatacak?

KYK KREDİ VE BURSLARI NE ZAMAN YATACAK?

Sonuçların açıklanmasının akabinde almaya hak kazandıkları kredi ya da burs için taahhütnamelerin onaylayan öğrenciler, Ziraat Bankası üzerinden GençKart başvurularını tamamladı. Bankamatik kartlarının şubelere gelmesinin ardından ilk burslarını Ocak 2019'da çekebilecek olan öğrenciler, kartlarının ne zaman, hangi şubeye geleceğini ise aşağıdaki sorgulama ekranından öğrenebilecek.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE