KYK Burs ve Kredi Başvuruları Ne Zaman Sona Erecek?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü burs ve kredi başvuruları ne zaman sona erecek? Konu hakkında detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz...

EĞİTİM 16.10.2018, 16:08 17.10.2018, 01:09 Batuhan
KYK Burs ve Kredi Başvuruları Ne Zaman Sona Erecek?

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumundan (KYK) bir açıklama yapılarak kredi ve burs başvurularının başladığı ifade edildi.

BURS VE KREDİ BAŞVURULARI NE ZAMAN SONA ERECEK?

Ayrıca Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada burs ve kredi hizmetinden yararlanmak isteyen öğrencilerin 21 Ekim 2018 tarihi saat 23.59'a kadar başvurularını yapmaları gerektiği ifade edildi. Ayrıca adaylar başvurularını e-Devlet üzerinden yapacaklardır.

KYK kredi ve burs başvurusu yapan adaylar başvurularını son güne kadar güncelleyebileceklerdir. Tüm bunların yanı sıra başvuru sırasında öğrencilerin beyan ettiği ekonomik, sosyal ve başarı durumuna ilişkin bilgiler, KYK tarafından kamu kurumları aracılığıyla teyit edilecek ve yapılan değerlendirme kapsamında asılsız beyan tespit edilirse başvuru geçersiz sayılacaktır.

ÖNCELİK DURUMU

Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü kredi ve burs başvurularında öncelik durumu şehit ve gazi çocuğu (şehit bekar ise bekar kardeşi/gazi bekar ise kendisi) ile yüzde 40 ve üzerinde engelli olduğunu beyan eden öğrencilerin ilgili belgeyi Kredi Dairesi Başkanlığına 28 Ekim'e kadar elden veya posta yoluyla teslim etmeleri gerekmektedir.

KAMUPERSONELİ.NET 

Yorumlar (0)