KYK Burs ve Kredi Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından yurt başvuru sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Bunun ardından adaylar burs başvurularının ne zaman yapılacağını araştırmaya başladılar. Konu hakkında detaylar haberimizde..

EĞİTİM 15.09.2018, 20:15
KYK Burs ve Kredi Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

Kredi ve Yurtlar Kurumunun resmi web adresi üzerinden yurt başvuru sonuçlarının açıklandığı ifade edildi. Bunun ardından ise adaylar KYK burs başvurularının ne zaman yapılacağını araştırıyorlar. Özellikle üniversite eğitimini ailelerinden uzakta sürdürecek olan öğrenciler, burs başvuru tarihini sık sık sorguluyor.

Peki Kredi ve Yurtlar Kurumu burs başvuruları ne zaman yapılacak? Konu hakkında tüm detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz... 

BAŞVURULAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Kredi ve Yurtlar Kurumu kredi ve burs başvuruları tüm üniversitelerin yatay, dikey geçiş, doktora ve yüksek lisans öğrenci işlemlerinin tamamlanmasına takiben alınacak. 

YANLIŞ BEYANDA BULUNANLARIN HAKLARI İPTAL EDİLİR

Burs ve kredi başvurusunda bulunacak olan öğrencilerin beyanlarının doğruluğu, Kurum tarafından kamu kurum ve kuruluşlar nezdinde araştırılıyor. Öğrencinin beyanlarının doğru olmadığı tespit edildiğinde ise burs ve öğrenim kredisi alma hakkı iptal edilecektir.

Ayrıca öğrencilerin İnteraktif müracaatlarını yaparken her alanı dikkatlice incelemeleri gerekiyor ve öğrencilerin konuyu tam olarak kavradıktan sonra ilgili alanları cevaplanmaları gerekmektedir. 

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)