KYK Burs ve Öğrenim Kredisi Başvuruları Ne Zaman Alınacak?

Üniversiteler yeni eğitim ve öğretim dönemine başladı ve bu kapsamda öğrenim görecek öğrenciler tarafından KYK burs ve kredi başvurularına yönelik sorgulamalar devam ediyor. Bizlerde bu detayları okurlarımızla paylaşıyoruz.

EĞİTİM 28.09.2018, 15:20 18.01.2019, 23:40
KYK Burs ve Öğrenim Kredisi Başvuruları Ne Zaman Alınacak?

Kamupersoneli.net olarak KYK burs ve öğrenim kredisi başvurularıyla alakalı olarak tüm detayları okurlarımızla paylaşıyoruz.

KYK burs ve öğrenim kredileri kapsamında alınacak olan başvurular KYK'nın resmi web adresi "kyk.gsb.gov.tr" üzerinden alınacak.

Burs ve öğrenim kredisi başvurusunda bulunan öğrencilerden öncelik belgesi talep edilmektedir. 

Ayrıca diğer talep edilen bilgilere ait kontrollerle alakalı detaylar kurum ve kuruluşlar tarafından elektronik ortamda alınarak gerçekleştirilmektedir.

PEKİ KYK BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN ALINACAK?

KYK burs ve kredi başvurular şuan başlamadı. Ancak ÖSYM tarafından açıklanan YKS ek yerleştirme sonuçlarının 28 Eylül 2018 tarihinde (bugün) açıklanmasıyla beraber burs ve öğrenim kredisi başvuruları da yakın bir tarihte alınabilir.

KYK burs ve kredi başvurularına ilişkin henüz net bir açıklama yapılmazken geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yılda KYK burs ve kredi başvurularının Kasım ayı dolaylarında başlayabileceği öngörülmekte.

Yorumlar (0)