KYK'dan Yurt Başvuru Tarihlerine İlişkin Önemli Duyuru

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) üniversite öğrencilerinin yurt başvurularına yönelik çok önemli bir duyuru yayımladı. Başvuru sürecine dair yayımlanan duyuru metni ve detaylarını sizlere aktarıyoruz.

EĞİTİM 09.09.2018, 12:09 30.01.2019, 20:34
KYK'dan Yurt Başvuru Tarihlerine İlişkin Önemli Duyuru

KYK yurt başvurusunda bulunacak üniversite öğrencilerine Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'ndan son dakika uyarısı geldi. 

KYK'nın sosyal medya hesabı üzerinden yayımlanan duyuruda öğrencilere yurt başvuru sürecinin sona erdiği hatırlatılarak yurt başvurusunda bulunacak öğrencilere uyarıda bulunuldu. 

KYK'DAN YURT BAŞVURULARINA İLİŞKİN DUYURU

KYK'nın resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda yurt başvurusunda bulunacak öğrenciler için başvuru sürecinin yarın yani 10 Eylül tarihinde sona ereceği hatırlatıldı. KYK tarafından yapılan paylaşımda ise şu ifadeler kullandı. 

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurt başvuru uyarısı; ''Üniversite gençliği, KYK yurt başvuruları yarın (10 Eylül) saat 23.59’da sona erecek. #BenimYurdumKYK olsun diyorsanız acele edin.''

KYK YURT BAŞVURUSU NASIL YAPILACAK?

KYK yurt başvurusunda bulunacak öğrenciler aşağıda yer alan bağlantı aracılığıyla başvurularını yapabilirler. e-Devlet üzerinden yapılan başvurular ilgili birimler doldurularak gerçekleştirilecek. Bu bölümler arasında öğrencilerin kimlik bilgileri, öğrenim bilgileri, adres bilgileri, özel durum bilgileri, aile bilgilerini sisteme girmesi gerekiyor.

Yorumlar (12)
Elif 12 ay önce
Okullar17sindeacilacak yurtlarnezaman açıklanacak eyuy sonu diyorlar o zamana kadar nerde kalicaz
Seyma 12 ay önce
kyk sonuçları ne zaman acıklanıyor lutfen yardımcı olunn
yasin 12 ay önce
üniversiteler genelde eylül sonu ekim başı açılacak ondan ama ek tercihle gelenler ortada mi kalıcak kyk buna müdahale etmeli
beyza 12 ay önce
ne zaman aciklanacak hemen cikmazsa ne olacak
Tuğba 12 ay önce
Yurtlar 17 sinden önce açıklanmalı yoksa öğrenciler mağdur edilmiş olur
Duygu 12 ay önce
Özel yetenek sınavıyla universite kazanan ogrenciler icin kyk yurdu basvurulari ne zaman acilicak suanda basvuru yapamiyoruz
Tülay 12 ay önce
Bizim senemizde okul açılmadan bikac gün önce açıklanmıştı
Yavuz 12 ay önce
Sanırım ek tercihlerle gelenler ortada kalacak. Çünkü KYK kontenjanları belli.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın