KYK Duyurdu! Uluslararası Öğrencilerin Yurt Başvuru Sonuçları Belli Oldu!

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) resmi internet tarafından yeni bir duyuru yayımlandı ve kendi imkanları ile Türkiye'ye gelerek öğrenim gören uluslararası öğrencilerin yurt başvurularının sonuçlarına yer verildi. İşte sonuç sorgulama detaylar.

KYK Duyurdu! Uluslararası Öğrencilerin Yurt Başvuru Sonuçları Belli Oldu!

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) web adresi üzerinden yeni bir duyuru yayımlandı.

Yayımlanan duyuruda ise kendi imkanları ile Türkiye'ye gelerek öğrenim gören uluslararası öğrencilerin yurt başvuru sonuçlarının açıklandığı bildirildi.

Bizlerde sonuçlarla alakalı olarak tüm detayları kamupersoneli.net sitemizden paylaşıyoruz.

Diğer yandan uluslararası öğrencilerin yurt başvurularının 1 Ekim 2018 tarihinde başladığı ve 10 Ekim 2018 tarihinde sona erdiği ifade edilmişti.

Ayrıca yurt başvurularının Gençlik ve Spor Bakanlığı, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) resmi web adresi "//yurtkur.gsb.gov.tr/" internet adresinden alınmıştı.

Bu kapsamda sonuçlarda aynı şekilde //yurtkur.gsb.gov.tr web adresi üzerinden erişime açıldı.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 20:41
YORUM EKLE