KYK Duyurdu! Uluslararası Öğrencilerin Yurt Başvuru Tarihi Belli Oldu!

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) resmi internet tarafından yeni bir duyuru yayımlandı ve kendi imkanları ile Türkiye'ye gelerek öğrenim gören uluslararası öğrencilerin yurt başvuru tarihleri açıklandı.

KYK Duyurdu! Uluslararası Öğrencilerin Yurt Başvuru Tarihi Belli Oldu!

Kamupersoneli.net olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından yayımlanan duyuruları okuyucularımızla paylaşmaya devam ediyoruz.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından yayımlanan duyuru kapsamında;

Kendi imkanları ile Türkiye Cumhuriyeti'ne gelerek öğrenim görmeye devam eden uluslararası öğrencilerin yurt başvuru tarihleri açıklandı.

Buna yönelik olarak uluslararası öğrencilerin yurt başvurularının 1 Ekim 2018 tarihinden itibaren alınmaya başlayacağı ve 10 Ekim 2018 tarihine kadar devam edeceği duyuruldu.

Ayrıca yurt başvurularının Gençlik ve Spor Bakanlığı, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) resmi web adresi "//yurtkur.gsb.gov.tr/" internet adresinden alınacağı belirtildi.

YURT BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından yayımlanan duyuruya yönelik olarak uluslararası öğrencilerin yurt başvurusunda bulunabilmeleri için öğrencilerin kendilerine ait geçerli bir T.C. kimlik numarasına sahip olmaları gerekiyor.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 23:47
YORUM EKLE