KYK Duyurdu! Uluslararası Öğrencilerin Yurt Başvuru Tarihi Belli Oldu!

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) resmi internet tarafından yeni bir duyuru yayımlandı ve kendi imkanları ile Türkiye'ye gelerek öğrenim gören uluslararası öğrencilerin yurt başvuru tarihleri açıklandı.

EĞİTİM 27.09.2018, 12:18 18.01.2019, 23:47
KYK Duyurdu! Uluslararası Öğrencilerin Yurt Başvuru Tarihi Belli Oldu!

Kamupersoneli.net olarak Gençlik ve Spor Bakanlığı, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından yayımlanan duyuruları okuyucularımızla paylaşmaya devam ediyoruz.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından yayımlanan duyuru kapsamında;

Kendi imkanları ile Türkiye Cumhuriyeti'ne gelerek öğrenim görmeye devam eden uluslararası öğrencilerin yurt başvuru tarihleri açıklandı.

Buna yönelik olarak uluslararası öğrencilerin yurt başvurularının 1 Ekim 2018 tarihinden itibaren alınmaya başlayacağı ve 10 Ekim 2018 tarihine kadar devam edeceği duyuruldu.

Ayrıca yurt başvurularının Gençlik ve Spor Bakanlığı, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) resmi web adresi "http://yurtkur.gsb.gov.tr/" internet adresinden alınacağı belirtildi.

YURT BAŞVURULARI NASIL YAPILACAK?

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından yayımlanan duyuruya yönelik olarak uluslararası öğrencilerin yurt başvurusunda bulunabilmeleri için öğrencilerin kendilerine ait geçerli bir T.C. kimlik numarasına sahip olmaları gerekiyor.

Yorumlar (0)