KYK Duyurdu! YKS EK Yerleştirmeleri İle Yerleşenlerden Başvurular Alınacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından yeni bir duyuru yayımlandı ve YKS ek yerleştirmeleri sonucuna göre yerleşen adaylardan yurt başvuruları alınacağı ifade edildi. İşte detaylar.

EĞİTİM 02.10.2018, 11:22 18.01.2019, 23:18
KYK Duyurdu! YKS EK Yerleştirmeleri İle Yerleşenlerden Başvurular Alınacak

Kamupersoneli.net olarakk Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından yayımlanan duyuru detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) resmi web adresi üzerinden yayımlanan duyuruya göre;

YKS ek kontenjan yerleştirmelerinin yanı sıra özel yetenek sınavı veya lisans tamamlama programıyla yerleşen, yatay/dikey geçiş yapan, lisansüstü (yüksek lisans/doktora eğitimi gören ara sınıf öğrencileri dâhil), yurt içi/yurt dışı eğitim programlarına katılan adayların da kapsama alınarak.

7143 sayılı Kanun kapsamında aftan yararlanarak yeniden öğrenime başlayan öğrenciler ile diğer öğrencilerin (diploma notu ile dikey geçiş yapan, GATA’dan elenen vb.) yurt başvurularının alınacağı ifade edildi.

BAŞVURULAR NE ZAMAN ALINACAK?

3 Ekim 2028 tarihinde başlayacak olan başvuruların 10 Ekim 2018 tarihine kadar devam edeceği bildirildi. Ayrıca başvurular; "http://yurtkur.gsb.gov.tr" üzerinden alınacak.

Yorumlar (1)
Mehmet 1 yıl önce
Ne zaman sonuçlar..