KYK Kredi Borçları Silinecek Mi? Erdoğan'dan KYK Kredi Borçları Açıklaması- KYK Borçlarında Son durum

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından seçim kampanyaları kapsamında çeşitli açıklamalar yapılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamalarında KYK kredi boçlarına da değindi. 

EĞİTİM 22.03.2019, 22:19 Kerim Solak
KYK Kredi Borçları Silinecek Mi? Erdoğan'dan KYK Kredi Borçları Açıklaması- KYK Borçlarında Son durum

KYK BORÇLARI SİLİNECEK Mİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün akşam katıldığı bir programda konuşma yaparken KYK kredi borçlarının akıbeti soruldu. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamalarında KYK kredi borçları hakkında af ya da indirim yapılmasının mümkün olmadığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarında bu borçlar için 'sildim gitti' demenin kolay olduğunu ancak gerçekçi olunması gerektiğini vurguladı.

Cumhrubaşkanı Erdoğan üniversitelerdeki harçların kendi dönemlerinde kaldırıldığını söyleyerek kredinin oldukça avantajlı olduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan kredinin oldukça avantajlı olduğunu belirtti ve kredilerin iş bulunduğu zaman faizsiz olarak, taksitlendirilerek ödeneceğini belirtti.

Bunun yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan aksitlerin de çok düşük olduğunu ve sigortalı olarak çalışmaya başlanınca ödemelerin de başlayacağını belirtti.

Yorumlar (0)