KYK Kredi ve Burs Sonuçlarının Açıklanması Bekleniyor

KYK burs ve kredi başvurusu yapan adaylar tarafından sonuçların ne zaman açıklanacağı araştırılıyor. Başvuru işlemlerinin bitiminin üzerinden 1 hafta geçmesiyle birlikte adaylar başvuru sonucunu beklemeye başladılar. Konu hakkında detaylar haberimizde...

EĞİTİM 29.10.2018, 14:40 Batuhan
KYK Kredi ve Burs Sonuçlarının Açıklanması Bekleniyor

Kredi ve Yurtlar Kurumu burs ve kredi işlemleri adaylar tarafından araştırılıyor. Adaylar tarafından detaylar ve başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı kurumun resmi web adresi üzerinden araştırılmaya başlandı.

Hak kazanmaları halinde aylık 500 lira burs tahsis edilecek olan öğrenciler, Ziraat Bankası üzerinden açacakları hesap aracılığıyla bu ödemeleri çekebilecek. Peki KYK burs veya kredi başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Kamupersoneli.net olarak detayları okuyucularımızla paylaşıyoruz...

SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Kredi ve Yurtlar Kurumu başvuru değerlendirme işlemini birçok devlet kurumu ile birlikte yapmaktadır. KYK tarafından burs veya kredi başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağına ilişkin resmi bir açıklama yapılmadı. 

Ancak geçtiğimiz yıl burs ve kredi başvuru sonuçları Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından 23 gün içinde açıklandığı göz önünde bulundurulursa bu yılki KYK burs başvuru sonuçlarının 12 ya da 13 Kasım tarihinde adayların erişimine açılması beklenmektedir. 

Ancak sonuçların açıklanma tarihi Kredi ve Yurtlar Kurumunda yaşanan yoğunluktan dolayı değişebilir.

KAMUPERSONELİ.NET

Yorumlar (0)