KYK Taahhütname Onayı Nasıl Yapılır? Burs ve Kredi Detayları

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından burs ve kredi başvuru sonuçları açıklandı. Söz konusu sonuçlarının açıklanmasıyla beraber Taahhütname onayının nasıl yapılacağı merak ediliyor. İşte detaylar.

KYK Taahhütname Onayı Nasıl Yapılır? Burs ve Kredi Detayları

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarıyla beraber üniversitelere yerleştirilmeleri yapılan öğrencilerin eğitim süreleri boyunca kaldıkları KYK yurtlarına yönelik olarak KYK tarafından burs ve kredi başvuru sonuçları açıklanmıştı.

Bu sonuçların açıklanmasıyla beraber Taahhütname onayının nasıl yapıldığı merak edilmeye başlandı. Bizlerde konuya yönelik olarak tüm detayları paylaşıyoruz.

13 Kasım 2018 tarihi itibariyle KYK burs ve kredi sonuçları açıklandı ve bu kapsamda 2018- 2019 eğitim öğretim yılında lisans öğrenimi gören öğrencilere aylık 500 TL burs verilecek.

Ayrıca yüksek lisans öğrencilerine ise aylık olarak 1000 TL burs verilecek.

Ayrıca doktora öğrencilerine ise 1500 TL burs ve kredi vereceği açıklandı.

TAAHHÜTNAME ONAYI NASIL YAPILIR?

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından burs ve kredi sonuçları açıklandı ve öğrencilerin burs ve kredilerden yararlanabilmeleri için 18 Kasım 2018 saat 23.59’a kadar e-devlet üzerinden taahhütnameyi mutlaka onaylamaları zorunlu.

E-DEVLET GİRİŞ NASIL YAPILIR?

E-Devlet işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz site adresi e-devlet'in resmi internet adresi olan www.turkiye.gov.tr adresi olarak bilinir.

Bütün e devlet işlemlerinizi bu siteden yapabilirsiniz. Web sayfasına girdiğinizde sağ üstte bulunan giriş butonuna tıklamanız gerekmektedir.

Açılan sayfaya ise T.C. kimlik numaranız ile e-devlet şifrenizi girerek sisteme girişinizi yapabilirsiniz.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE