KYK Uluslararası Öğrencilerin Yurt Başvuruları Sona Eriyor!

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) resmi internet tarafından yeni bir duyuru yayımlanmış ve ve kendi imkanları ile Türkiye'ye gelerek öğrenim gören uluslararası öğrencilerin yurt başvuru tarihlerine yer verilmişti. Söz konusu başvurular sona eriyor.

EĞİTİM 10.10.2018, 14:39 18.01.2019, 21:48
KYK Uluslararası Öğrencilerin Yurt Başvuruları Sona Eriyor!

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından yayımlanan duyuru kapsamında kendi imkanları ile Türkiye'ye gelerek öğrenim gören uluslararası öğrencilerin yurt başvuru tarihleri açıklanmıştı.

Bu kapsamda uluslararası öğrencilerin yurt başvurularının 1 Ekim 2018 tarihinden itibaren alınmaya başlayacağı ve 10 Ekim 2018 tarihine kadar devam edeceği duyurulmuştu.

Başvuruların bugün saat 23:59'da kadar alınacağı ifade edildi.

Diğer yandan yurt başvurularının Gençlik ve Spor Bakanlığı, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) resmi web adresi "http://yurtkur.gsb.gov.tr/" internet adresinden alınabileceği ifade edildi.

PEKİ YURT BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından yayımlanan duyuru kapsamında öğrencilerin yurt başvurularında bulunabilmeleri için kendilerine ait Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numaralarına sahip olmaları gerekmekte.

Yorumlar (0)