LGS 1. Nakil Sonuçları MEB Tarafından Açıklandı !

Binlerce öğrenci tarafından merakla beklenen Liselere Geçiş Sınavı kapsamında yerleştirmelere esas birinci nakil sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklandı.

EĞİTİM 05.08.2019, 09:13
LGS 1. Nakil Sonuçları MEB Tarafından Açıklandı !

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan duyuru ile binlerce öğrencinin beklediği LGS birinci nakil sonuçları açıklandığı ifade edildi. 

SONUÇLAR AÇIKLANDI

LGS kapsamında yerleştirmeye esas birinci nakil sonuçlarına "meb.gov.tr" adresinden ulaşılabiliyor.

Bunun yanı sıra bugün itibari ile yerleştşirmeye esas ikinci nakil başvuruları başladı. Söz konusu başvurular 8 Ağustos 2019 tarihine kadar devam edecektir. Yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçları 10 Ağustos'ta açıklanacak. Böylece merkezi olarak yürütülen ana yerleştirme süreci tamamlanacak.

Bu yerleştirmeler kapsamında hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonları tarafından yerleştirme başvuruları alınacak ve 6 Eylül'de yerleştirme süreci sona erecek.

Sonuç Sorgulama İçin TIKLAYIN.

Yorumlar (3)
Aynur Aksızoğlu 4 ay önce
TRT'yi kınıyorum
Figen 4 ay önce
Artık 35 yaş üstü yaşlı değil yolun yarısı.30 sene önce 35 yaşa yaşlı denirdi.şimdi 40 yaş Eskinin 17 yaşına taş çıkarır.kpss girerken yaş yok işe alırken yaş.Nasıl bu kafalar.yaş değil işe yarayacağı Alacaksın.
Şule 4 ay önce
Size katılıyorum figen hanım türkiye de 40ve 45 den sonraki kesim daha önemli