LGS 2. Nakil Tercihleri Sona Eriyor! Nasıl Yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından liselere yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından 4 dönemde gerçekleştirilecek olan nakil yerleştirme sürecinin ikinci dönemi sona eriyor. İşte detaylar.

EĞİTİM 17.08.2018, 10:54 17.08.2018, 16:25
LGS 2. Nakil Tercihleri Sona Eriyor! Nasıl Yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından gerçekleştirilen liselere yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının beraber nakil dönemi için süreç devam ediyor.

4 dönemde alınacak olan tercihler için 2. nakil tercihleri bugün sona eriyor.

Öğrenciler tercihlerini kendileri veya velisi tarafından "https://e-okul.meb.gov.tr" internet adresinden veya herhangi bir ortaokul veya imam hatip ortaokulunun müdürlüğünden yapılabilecekler.

Ayrıca yapılan tercihler ilgili ortaokul müdürlüklerine onaylatılması zorunda.

Söz konusu tercih işlemleri, Bakanlığın "http://www.meb.gov.tr" veya "https://e-okul.meb.gov.tr" internet adreslerinde yayımlanan tercih listelerine göre yapılabilecek.

Diğer yandan yerleştirmeye esas ikinci nakil tercih başvurularının saat 17.00'de tamamlanmasının ardından sonuçlar 19 Ağustos'ta açıklanacak.

Ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas üçüncü ve dördüncü nakil dönemi tercihleri ise 27-31 Ağustos'ta ve 3-6 Eylül 2018 tarihlerinde MEB tarafından alınacak.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)