LGS 3. Nakil Başvuruları Başladı! Nasıl Yapılır?

Liseye Geçiş Sınavına (LGS) giren öğrenciler tercihlerini yapmışlar ve istedikleri okula yerleşemeyenler ise nakil yolu ile tercihlerini yapmaya devam ediyorlar. LGS 3. Nakil başvurularının bugün itibariyle başladığı ifade edilirken tercihlerin nasıl yapılacağı merak konusu olmuş durumda. Peki tercihler nasıl yapılır? İşte merak edilen tüm detaylar.

EĞİTİM 27.08.2018, 09:06 30.01.2019, 22:07
LGS 3. Nakil Başvuruları Başladı! Nasıl Yapılır?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen  Liseye Geçiş Sınavına (LGS) giren adaylar istedikleri okula yerleşemedikleri durumda nakil yolu ile başvurularını yapabiliyorlar.

LGS 3. Nakil başvurularının bugün itibariyle başladığı açıklandı. Peki tercih işlemleri nasıl yapılır? Nakil işlemleri hakkında tüm detaylar.

Lise nakilleri için 3. süreç başladı. E- okul sayfası üzerinden LGS 3. nakil başvurularına yönelik olarak boş kontenjanlar yayınlandı.

Herhangi bir liseye yerleşemeyen öğrenciler, üçüncü ve dördüncü nakil dönemlerinde bir okula yerleştirilebilecek.

Ayrıca yerleştirmeye esas nakil dönemlerinin üçüncüsünün başvuruları 27-31 Ağustos tarihleri arasında alınacak ve sonuçlar 3 Eylül 2018 tarihinde açıklanacak.

Diğer yandan dördüncü nakil işlemleri ise; 3-6 Eylül’de yapılabilecek ve sonuçlar 8 Eylül 2018 tarihinde açıklanacak.

Başvuru, boş kontenjan ve nakil sonuçlarıyla ilgili detayları e-Okul sistemine giriş yaparak öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki link üzerinden e-Okul'a giriş yapabilirsiniz.

Yorumlar (0)