LGS 3. Nakil Başvuruları Ne Zaman?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklanan takvimin detaylarına göre LGS nakil başvuru tarihlerini sizlerle paylaşıyoruz. 1. ve 2. nakil sonuçlarının açıklanmasıyla beraber 3. nakil başvurularının ne zaman yapılacağını araştıran öğrencilere ve velilere yönelik olarak merak edilen tüm detayları paylaşıyoruz.

LGS 3. Nakil Başvuruları Ne Zaman?

Liseye Geçiş Sınavı tercih sonuçları 30 Temmuz 2018 tarihinde açıklanmıştı.

Açıklanan sonuçlarla beraber yeni sistemde adresine en yakın okula gitmek istemeyen öğrenciler başvuru tarihlerini araştırmaya başlamışlardı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından nakil işlemlerine yönelik olarak başvuru ve sonuçların tarihleri belirlenmiş ve kamuoyu ile paylaşılmıştı.

Bilindiği gibi 1. ve 2. Nakil sonuçları MEB tarafından açıklandı. Öğrenciler şimdi 3. ve 4. nakil başvuru ve tarihlerini araştırıyorlar.

İŞTE MEB'İN NAKİL TAKVİMİ

1. Nakil başvuru haftası: 6-10 Ağustos

Nakil sonuçları: 13 Ağustos

2.Nakil başvuru haftası: 13-17 Ağustos

Nakil sonuçları: 19 Ağustos

3.Nakil başvuru haftası: 27-31 Ağustos

Nakil sonuçları: 3 Eylül

4.Nakil başvuru haftası: 3-6 Eylül

Nakil sonuçları: 8 Eylül

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE