LGS 3. Nakil Başvuruları Sona Eriyor! Nasıl Yapılacak?

Liseye Geçiş Sınavına (LGS) giren öğrenciler tercihlerini yapmışlar ve istedikleri okula yerleşemeyenler ise nakil yolu ile tercihlerini yapmaya devam ediyorlar. LGS 3. Nakil başvuruları bugün sona eriyor. Peki başvurular ne zaman açıklanacak? İşte merak edilenler.

LGS 3. Nakil Başvuruları Sona Eriyor! Nasıl Yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Liseye Geçiş Sınavına (LGS) giren adaylar istedikleri okula yerleşemedikleri durumda nakil yolu ile başvurularını yapabiliyorlar.

Bilindiği gibi LGS 3. Nakil başvuruları 27 Ağustos 2018 tarihinde başlamıştı. 3. Nakil başvuruları 31 Ağustos 2018 (bugün) sona erecek.

E- okul sayfası üzerinden LGS 3. nakil başvurularına yönelik olarak boş kontenjanlar yayımlanmıştı. LGS sonuçları doğrultusunda tercih yapanlar arasından herhangi bir liseye yerleşemeyen öğrenciler, üçüncü ve dördüncü nakil dönemlerinde bir okula yerleştirilebileceklerine imkan sağlanmıştı.

PEKİ SONUÇLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Esas nakil dönemlerinin üçüncüsünün başvuruları 27 Ağustos tarihinde başlamıştı ve 31 Ağustos tarihinde sona ereceği açıklanmıştı. Ayrıca LGS 3. nakil başvuru sonuçları ise 3 Eylül 2018 tarihinde açıklanacak.

Diğer yandan dördüncü nakil işlemleri ise; 3-6 Eylül’de yapılabilecek ve sonuçlar 8 Eylül 2018 tarihinde açıklanacak.

Başvuru, boş kontenjan ve nakil sonuçlarıyla ilgili detayları e-Okul sistemine giriş yaparak öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki link üzerinden e-Okul'a giriş yapabilirsiniz.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2019, 21:25
YORUM EKLE