LGS için geri sayım başladı! LGS ne zaman yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından 8. sınıf öğrencilerine yönelik LGS sınavı yarın yapılacak. Milyonlarca öğrencinin yarışacağı sınav yarın 2 oturum olarak düzenlenecek. 90 soruluk sınavın birinci oturum 09.30, ikinci oturum ise 11.30'da başlayacak.

EĞİTİM 31.05.2019, 11:04
LGS için geri sayım başladı! LGS ne zaman yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB) 8'inci sınıf öğrencilerine yönelik Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav yarın yapılacak.

Yarın iki oturum olarak düzenlenecek sınavda, 8'inci sınıf öğretim programları esas alınacak. Sınav, iki bölüm halinde ve aynı gün uygulanacak. Sınavda çoktan seçmeli 90 soru sorulacak. Türkiye saatiyle birinci oturum 09.30, ikinci oturum ise 11.30'da başlayacak.Öğrencilere birinci oturumda, 8'inci sınıf Türkçe, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil, ikinci oturumda ise matematik ve fen bilimlerinden sorular yöneltilecek. Sınavın birinci bölümü 50 soruluk sözel alandan oluşacak ve 75 dakika süre verilecek. İkinci bölüm ise 40 soruluk sayısal alan testinden oluşacak ve 80 dakika sürecek. 

Yorumlar (0)