LGS İkinci Örnek Soru Kitapçığı MEB Tarafından Yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda Liselere Geçiş Sınavı ikinci örnek soru kitapçığının yayımlandığı ifade edildi. Yayımlanan duyurunun ve örnek soru kitapçığının detayları haberimizde...

LGS İkinci Örnek Soru Kitapçığı MEB Tarafından Yayımlandı

Milli Eğitim Bakanlığının resmi web adresi üzerinden bir duyuru yayımlanarak Liselere Giriş Sınavı ikinci örnek soru kitapçığının adayların erişimine açıldığı ifade edildi. 

ÖRNEK SORU KİTAPÇIĞI YAYIMLANDI

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), 2018-2019 eğitim öğretim yılı sonunda ortaöğretim kurumlarına öğrenci yerleştirmek amacıyla düzenlenecek merkezi sınava yönelik ikinci örnek soru kitapçığı yayımlandı.

Yeni yayımlanan örnek soru kitapçığında, sayısal ve sözel testlerin her biri için 25 soru olmak üzere toplam 50 soruya yer verildi.

Örnek soru kitapçığına, MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün web sitesinden (//odsgm.meb.gov.tr/) erişilebilecek.

Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı tarafından örnek soru kitapçığı her ay yayımlanmaya devam edecek.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2019, 21:39
YORUM EKLE