Liselere Geçişte Yeni Sınav Sistemine İlişkin Örnek Sorular Yayımlanacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yaptığı açıklamalarında liselere geçişteki yeni sistem hakkında örnek soruların yayımlanacağını ifade etti.

Liselere Geçişte Yeni Sınav Sistemine İlişkin Örnek Sorular Yayımlanacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yaptığı açıklamalarında TEOG'dan sonra liselere geçişteki yeni sistemi açıklamadı. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın yeni sistem açıklaması için TIKLAYIN.

Bunun yanı sıra Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz açıklamalarında liselere geçişteki yeni sistem hakkında örnek soruların yayımlanacağını da ifade etti. 

"ÖRNEK SORULARIMIZI YAYINLAYACAĞIZ"

Bakan Yılmaz konu ile ilgili olarak açıklamalarında "Örnek sorularımızı yayınlayacağız. 8'inci sınıf ağırlıkta olmak üzere, 6, 7 ve 8'inci sınıftaki ders kitaplarımız, müfredatımız ve kazanımlarımız çerçevesinde, hepsini öğrencilerimize soracağız. Biz 6, 7 ve 8'de hangi müfredatla öğrencilerimize ne vermek istiyorsak hepsini bir şekilde ölçeceğiz" ifadelerine yer verdi.

Ayrıca haziranda yapılacak sınav, Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Fen Bilgisi ve Yabancı Dil sorularından oluşacak.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 20:40
YORUM EKLE