MEB 2016-2017 TEOG Ortak Sınav e-Kılavuzunu Yayınladı

Milli Eğitim Bakanlığı, 2016-2017 eğitim öğretim yılında yapılacak ortak sınavlara ilişkin e- kılavuzu yayınladı. Kılavuza göre ortak sınav tarihleri, dersler, soru sayıları ve diğer bütün detaylar haberimizde...

MEB 2016-2017 TEOG Ortak Sınav e-Kılavuzunu Yayınladı

Milli Eğitim Bakanlığı, resmi sitesi üzerinden 2016-2017 eğitim öğretim yılında yapılacak olan ortak sınavlar için e-kılavuz yayınladı. Kılavuzda ortak sınav tarihlerine, sınav saatlerine, derslere yer verildi. 

MEB'in yayınladığı kılavuza göre, ortaokulların 8’inci sınıflarında Türkçe, matematik, fen bilimleri, din kültürü ve ahlak bilgisi, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil derslerinden, iki yazılısı olan derslerin birincisi, üç yazılısı olan derslerin ikincisi olmak üzere, Ölçme, Değerlendirme ve Sınav
Hizmetleri Genel Müdürlüğünce her dönem ortak sınavlar yapılacak.

Ortak sınavlar, ülke genelinde olağanüstü haller ve özel durumlar dışında öğrencilerin öğrenim gördükleri okullarla, yurt dışında; KKTC ve Bakanlığımıza bağlı okulların bulunduğu, sınav yapılması uygun görülen merkezlerde Türkiye saatiyle aynı anda 09.00, 10.10, 11.20’de uygulanacak.

Ortak sınavlar kılavuzda verilen tarihlerde yapılacak. Ortak sınavlarda her ders için çoktan seçmeli 20 soru sorulacak, değerlendirmede yanlış cevap sayısı doğru cevap sayısını etkilemeyecektir. Ortak sınavlarda A, B, C ve D kitapçığı olmak üzere dört tür kitapçık verilecektir. Sınav süresi her ders için 40 dakika olacaktır.

 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2019, 16:45
YORUM EKLE