MEB Açıkladı ! Bu Okuldan Mezun Olanlara İstihdam Müjdesi Verildi !

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan açıklamada yenilenebilir enerji lisesinden mezun olanlara istihdam sözünün verildiği ifade edildi.

MEB Açıkladı ! Bu Okuldan Mezun Olanlara İstihdam Müjdesi Verildi !

Bakan Yılmaz, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak´ın katılımıyla Türkiye´nin yenilenebilir enerji alanında eğitim verecek ilk ortaöğretim kurumu Cezeri Yeşil Teknoloji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin açılışı yapıldı.

Bakan Yılmaz burada bir konulma yaptı ve konuşmasında "Enerji ihtiyacını karşılama noktasında ülkemizde ilk olan okulumuzun tüm kamu kuruluşlarına örnek olmasını temenni ediyorum." ifadelerine yer verdi.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'ın açıklamalarının yanı sıra Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ta bir açıklama yaptı. 

Enerji Bakanı Berat Albayrak yaptığı konuşmasında El Cezeri´nin 12´nci yüzyılda tasarladığı 50´den fazla makinayla dünyada robot alanının öncüsü olması gibi, bugün Türk mühendislerin, bilim insanlarının enerji teknolojilerine yapacakları çalışmaların da büyük ve güçlü Türkiye amacına ulaşmak için gerekli olduğuna dikkati çekti.

İSTİHDAM SÖZÜ

Ayrıca Bakan Albayrak açıklamalarında "Buradaki öğrenci kardeşlerimizin bizler de yanında olacağız. Bu okulumuzda başarılı olan tüm kardeşlerimize lise ve üniversite sonrası istihdam, master ve doktora süreçlerinde en büyük desteği vermek için buradan söz veriyorum. Sevgili gençler sizlerin içlerindeki dinamizm Türkiye’nin en büyük gücüdür." diye konuştu. Bakan Albayrak, her zaman doğru bilgiye ulaşmak için çalışılması gerektiğini belirterek, "Türkiye´nin mevcut dünya düzeninin değişmesiyle ilgili attığı adımları yorumlarken, tüm bunları doğru bir şekilde okumamız lazım. Özümüze ait yerli ve milli referansları kullanmalı kendi değerlerimizi hiçbir zaman unutmamalıyız." ifadelerini kullandı.

"80 MİLYONUN SORUMLULUĞUNU DAİMA OMUZLARINIZDA HİSSETMELİSİNİZ"

Açıklamalarına devam eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak "Sizlerden büyük beklentileri olan 80 milyonun sorumluluğunu her daim omuzlarınızda hissetmelisiniz. Önce anne ve babamızın vebalinin, sonra tüm bu ülkenin vebalinin omuzlarımızda olduğunu bir an olsun unutmayacağız. Türkiye’yi 2023 ve 2071 hedeflerine eğitime açık idealist bir gençlik taşıyacak. Biz bir elinde taş diğer elinde sopayla dış güçlere maşa olmuş bir gençlik istemiyoruz. Bizler içinden çıktığı toplumun gerçeklerine yabancı olmayan, vatan ve millet sevgisine sahip, pozitif bilimleri yakından takip eden entellektüel seviyesi gayet yüksek bir gençlik istiyoruz." dedi.

"OKULLARIN SAYISININ ARTTIRILMASINI HEDEFLİYORUZ"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak enerji alanında farkındalığı artıracak ve bilinçli nesiller yetişmesini sağlayacak bu okulun ilk olsa da tek olmayacağını belirterek "İnşallah farklı şehirlerde de benzer yatırımları yapmaya, adımları atmaya devam edeceğiz. Maden teknolojileri alanında tüm ülkede 12 lisemiz için protokolü imzaladık, bu okulların sayısının artırılmasını hedefliyoruz." dedi.

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2017, 10:51
YORUM EKLE