MEB'den 81 ildeki okula yazı gönderildi! Okulların internet siteleri için 2 yeni tema tasarlandı

Milli Eğitim Bakanlığı ( MEB) tarafından iki yeni tema hazırlandı. Temalar, devlet okulları ile ''meb.k12.tr'' alan adını kullanan 53 bin 266 kurumun internet sitesi için tasarlandı. Okul ve kurumlar isteklerine göre yeni temaları tercih edebilecekler.

EĞİTİM 07.06.2019, 12:00
MEB'den 81 ildeki okula yazı gönderildi! Okulların internet siteleri için 2 yeni tema tasarlandı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından devlet okulları ile "meb.k12.tr" alan adını kullanan 53 bin 266 kurumun internet siteleri için iki yeni tema tasarlandı. 

MEB'e bağlı tüm okul ve kurumların kurumsal internet siteleri, 2012'den itibaren Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan içerik yönetim sistemi üzerinden yayınlanıyor.

Bu kapsamda içerik yönetim sisteminde bulunan tasarımlara iki yeni tema ekleyen Bakanlık, bunu tüm devlet okulları ile "meb.k12.tr" alan adına sahip 53 bin 266 kurumun hizmetine sundu.
İsteyen okul ve kurumlar, internet sitelerini bu yeni tasarımları tercih ederek düzenleyebilecek.

Bütün cihazlara uyumlu tasarlandı

Bakanlık tarafından hazırlanan yeni temalar, tüm cihazlarla uyumlu çalışabilecek şekilde tasarlanırken, kullanılan desenler, renk tonları, logonun kullanım şekilleri ve yazı karakterleri "Kurumsal Kimlik Kılavuzu" ile uyumlu hale getirildi.

Ayrıca tasarımlarda kullanılan bileşenler görsellik ve uygulanabilirlik adına estetik unsurlar göz önünde bulundurularak dizayn edildi. İçerik, tasarım ve erişilebilirlik Kamu Kurumları İnternet Sitesi Kılavuzu'na uygun olarak kullanılabilir hale getirildi.

Yorumlar (10)
Muhammed 7 ay önce
En büyük ihtiyacımız buydu. Sitemizin teması değiştiyse tamamdır.
Tuncer 7 ay önce
Siz önce ücretli öğretmenlerin maaşlarıni gününde yatirmasini becerin
Ali guler 7 ay önce
Meb aynen diyanet gibi isi gucu laf ola torba dola
Koç 7 ay önce
Seçmeli derslerlerin gruplarının oluşturulması ve ders programlarinin haftalık ders programına yerleştirilmesi gibi daha õnemli işlerle uğraşsın MEB
Mdogan 7 ay önce
Benden önce yorum yazanlar öğretmense estetik zerafet letafet eğitimine alınmalı. Konuyu anladiklari da belli değil.işimiz zor
Hüseyin 7 ay önce
Bunu için ihale açıp kimseyi zengin etmemişlerdir umarım.
Melisa 7 ay önce
Yaa çok iyi oldu bu
Hatice 7 ay önce
Bir de okulda çalışan bazı bayan hizmetlilerin pavyonda çslışan konsomatrislerden farkı yok, onu da denetleseniz çok iyi olur.. İdareciler bu konuda görevlerini ihmal ediyor nedense!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın