MEB'den Öğrencileri Şok Edecek Karar! Verilen Tatiller Telafi Eğitimi Olarak Geri Dönecek

İstanbul dahil bir çok ilde yoğun kar yağışından dolayı okullar peş peşe tatil edilmişti. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ders programlarının aksamaması için harekete geçti.

EĞİTİM 12.01.2017, 08:46 12.01.2017, 08:57
MEB'den Öğrencileri Şok Edecek Karar! Verilen Tatiller Telafi Eğitimi Olarak Geri Dönecek
 İstanbul dahil birçok ilde okullar kar yağışı ve aşırı buzlanmadan dolayı tatil edildi. İstanbul'da okullar peş peşe tatil edildi.

Okullar tatil edildi, kar yağışı öğrencilere yaradı ancak MEB bunun geri dönüşünün hiç bir sorun teşkil etmeyeceği şekilde harekete geçti. Milli Eğitim Bakanlığı söz konusu tatillerden dolayı programın aksamaması için harekete geçiyor.

Haber Türk Gazetesi yazarı Lütfi Erdoğan'ın aktardıklarına göre, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), başta İstanbul olmak üzere Türkiye'nin birçok ilinde kar nedeniyle eğitime verilen arada programının aksamaması için harekete geçti. Ortaöğretim Genel Müdürlüğü'nün illere gönderdiği yazıda, eğitime ara verilen okullarda telafilerin yapılması gerektiği belirtildi. Yazıda şu ifadeler yer aldı: "Eğitim-öğretimin gerçekleştirilemediği eğitim kurumlarımız ile yurtdışından gelen, milli sporcu olan, hastalık gibi sebeplerle derslerinde eksiklik bulunan öğrencilerin yapılamayan eğitim faaliyetlerinin telafisi için valiliklerce gerekli tedbirler alınarak eksiklikler giderilecek.

Hafta içi ders saatleri dışında hafta sonları ya da yarıyıl tatilinde telafi eğitimi gerçekleştirilecektir..."

KAMUPERSONELİ.NET 
Yorumlar (1)
merve 3 yıl önce
ilk okullarda yari yil tatilin de ders gorceklermi