MEB'den Teknoloji ve Tasarım Dersiyle İlgili Yeni Karar

Milli Eğitim Müdürlüğü almış olduğu bir karar ile Teknoloji ve Tasarım Dersine yönelik düzenlemelerde bulundu. Bakanlık tarafından söz konusu derse yönelik alınan kararı haberimizde siz okuyucularımızla paylaşıyoruz.

MEB'den Teknoloji ve Tasarım Dersiyle İlgili Yeni Karar

Milli Eğitim Müdürlüğü ortokullarında ve  İmam Hatip Ortaokulu Teknoloji ve Tasarım Dersine yönelik yeni bir karar aldı. Bakanlık tarafından alınan kararı ve karara yönelik yayımlanan karar metnini siz okuyucularımıza aşağıda aktarıyoruz.

Alınan Karar metni,

652 sayılı Milli Eğitim Bakanlığının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnamenin 28. maddesinin 6. fıkrasının (a) bendi hükmü gereğince Başkanlığımızda oluşturulan komisyon tarafından izleme ve değerlendirme çalışmaları doğrultusunda güncellenen Ortaokulları ve İmam Hatip Ortaokulu Teknoloji ve Tasarım Dersi (7ve8 Sınıflar) Öğretim Programı'nın 2018-2019 eğitim ve öğretim yılından itibaren tüm sınıf düzeylerinde ekli örneğine göre uygulanması,

İlgili Genel Müdürlük tarafından elektronik ortamda yayınlanmak üzere öğretmen kılavuz kitabı hazırlanması, 

Kurulumuzun 19/01/2018 tarihli ve 9 sayılı kararının iptali 17/07/2017 tarihli ve 79 sayılı kararıyla kabul edilen Ortaokul Teknoloji ve Tasarım Dersi (7 ve 8. sınıflar) Öğretim Programı ile 21/03/2006 tarihli ve 2018-2019 eğitim ve öğretim yılından itibaren tüm sınıf düzeylerinde uygulamadan kaldırılması hususunu uygun görüşle arz ederiz.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE