MEB'den Yenilik! Ezberleme Süreci Sona Eriyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamalarla beraber yeni vizyon belgesinin 15 Ekim 2018 tarihinde açıklanacağını duyurmuştu. Söz konusu bu kapsamda ezberleme süreci rafa kaldırılacak ve eğitimde yeni bir heyecan meydana gelecek.

EĞİTİM 25.09.2018, 10:47
MEB'den Yenilik! Ezberleme Süreci Sona Eriyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından 15 Ekim 2018 tarihinde açıklanacak olan Vizyon belgesi kapsamında ezberleme süreci ortadan kaldırılacak.

LGS kapsamında sosyal bilimler sınavında tarih ile matematik sınavlarında formül sorularına yer verilmeyecek.

Bakan Selçuk tarafından 15 Ekim 2018 tarihinde açıklanacak olan vizyon belgesinin detayları netleşmeye başladı.

MEB tarafından alınan kaynaklara göre öğrenme sürecinde en büyük engel olarak nitelendirilen "ezber" süreci rafa kaldırılacak. LGS soru sisteminde değişiklikler meydana getirilecek. Ezbere dayalı sorunlar olmayacak.

Kısacası matematik dersinde formüller ve sosyal bilimler sınavında ise tarih sorulmayacak ve bu bilgiler soru içerisinde mevcut olarak öğrencilere sunulacak.

EBA DAHA ETKİLİ KULLANILACAK

Yeni sistem kapsamında MEB tarafından kullanılan internet üzerinden çocukların destek alabileceği derslerin yer aldığı EBA daha etkili olarak kullanılabilecek ve bu sistem derslerin çeşitliliği artırılacak.

EBA'da işlenecek olan konular çözümleri ile öğrencilere yol gösterici olacak.

Aynı deneylerde ve gözlemelerde dayalı faaliyetlerde artış yapılacak.

Bu kapsamda öğrenilen konular sınavda karşılarına çıkacak ve çocukların dil, iletişim becerileri artırılması için kitap okuma faaliyetleri çoğaltılacak.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)