MEB, Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına İlişkin Başvuru Süresini Uzattı

Milli Eğitim Bakanlığı, web sitesinde yayımladığı bilgilendirme kapsamında destekleme ve yetiştirme kurslarına yönelik süreyi uzattığını duyurdu.

EĞİTİM 27.09.2016, 14:29 01.02.2019, 01:16
MEB, Destekleme ve Yetiştirme Kurslarına İlişkin Başvuru Süresini Uzattı

Eğitim öğretim yılı içerisinde ortaokul, ortaöğretim öğrencilerinin derslerini pekiştirmeleri adına açılacak olan, destekleme ve yetiştirme kursları kapsamında aktardığımız haberde belirtildiği üzere ilgili başvuru tarihinin 27 Eylül itibariyle son bulacağı ifade edilmişti.

Ancak MEB tarafından yapılan yeni bir açıklama ile birlikte, bu sürenin 29 Eylül 2016 tarihine kadar uzatıldığı kamuoyuna duyurulmuş vaziyettetir. Bu durumda öğrenciler için başvuru süreci devam ederken, ilgili kayıt işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir.


Bu bağlamda öğrencilerimiz için Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının çok verimli geçmesini diliyoruz. Bilindiği üzere dersleri pekiştirmek, başarısızlığı ortadan kaldırmak amacıyla başlanan bu proje epey ilgi gördü. Açılan kurslar sayesinde öğrencilerin başarı seviyelerinde yüksek bir ilerleme katediliyor. Öğrencilerin aynı zamanda başarılı olduklarında aldıkları motivasyonla, eğitim hayatına daha sıkı sarılmaları da gerçekleşmiş oluyor.

 

Yorumlar (0)