MEB E-Okul Ders Programı yayınlandı - MEB - VBS veli bilgilendirme sistemi giriş ekranı

Milli Eğitim Bakanlığı MEB tarafından E-Okul Ders Programı kullanıma açıldı. Aynı zamanda velilere de kolaylık sağlayan internet üzerinden VBS veli bilgilendirme sistemi giriş ekranı e-okul üzerinden ders programı, devamsızlık bilgileri, sınav notları, ders içi performans puanlarına erişim sağlanıyor. Peki e-okul sistemine giriş nasıl yapılır, internetten Ders programı nasıl öğrenilir ve nasıl ders seçimi yapılır?

EĞİTİM 10.09.2019, 22:27
MEB E-Okul Ders Programı yayınlandı - MEB - VBS veli bilgilendirme sistemi giriş ekranı

MEB Milli Eğitim Bakanlığı E-Okul Ders Programını kullanıma açıldı. elilere de kolaylık sağlayan e-okul sistemi üzerinden ders programı, devamsızlık bilgileri,sınav notları, ders içi performans puanlarına erişim sağlanıyor. Peki e-okul sistemine giriş nasıl yapılır? E-Okulda konuyla ilgili yapılan açıklamalar. 

Talim Terbiye Kurulu Onaylı Çizelgenizde belirtilen saatleri göz önüne alarak seçmeli ders seçiniz.

Sistemde görülen Haftalık ders çizelgeniz hatalı ise bağlı bulunduğunuz genel müdürlüklerin programlar dairesi ile irtibata geçiniz.

Sistemde görülen  Hatalı seçmeli ders  veya  programın düzeltilmesi için Kurum Kodunuz , TTK Onaylı Çizelgenizi  ve sorunu detaylı açıklayarak  ders@meb.gov.tr  adresine mail atabilirsiniz.

Önemli : Ders seçimlerinde dikkatli olmanız önemle rica olunur. Yanlış seçilen derslerden okul idarecileri sorumludur.

Önemli : Oyun ve Fiziki Etkinlikler dersi Kurul Kararıyla Beden Eğitimi ve Oyun olarak değiştirilmiştir.

e-okul giriş | e-Okul sisteminden ders programı nasıl öğrenilir?

E-OKUL SİSTEMİNE NASIL GİRİŞ YAPILIR?

https://e-okul.meb.gov.tr/ adresi üzerinden Veli Bilgilendirme Sistemi'ne girmek isteyen adaylar Öğrenci TC kimlik numarası ve Öğrenci Okul numarasını girdikten sonra öğrencisi hakkındaki bilgilere kolaylıkla erişebiliyor.

e-Okul sistemine giriş yaptıktan sonra ders programı, devamsızlık bilgileri,sınav notları, ders içi performans puanları öğrenilir.

E-OKUL GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

Yeni eğitim öğretim yılı 9 Eylül'de başladı. İlk ara tatil 18-22 Kasım tarihlerine denk gelecek. 1. dönem 17 Ocak 2020 tarihinde sona erecek. Sömestre tatili hafta sonlarıyla birlikte 16 gün olacak ve ikinci dönem 3 Şubat 2020 tarihinde başlayacak. İkinci ara tatil 6-10 Nisan 2020 arasında verilecek. 13 Nisan 2020'de başlayacak ikinci dönem, 19 Haziran 2020 tarihinde tamamlanarak 11 haftalık yaz tatili başlayacak.

Öğrencilerin bir çok işlemlerini gerçekleştirebilecekleri E-Okul veli bilgilendirme sistemi ne giriş yapabilmek için öncelikle arama motorlarından E-Okul sitesine giriş yapılır.

Sisteme giriş yapabilmek için öğrencinin T.C. kimlik numarası ile okul numarası giriş yapıldıktan sonra 4 haneli güvenlik kodu da kutuya girilmelidir. Girişi butonuna basıldığında E-Okul veli bilgilendirme sistemine girmiş olacağız.

Öğrenci Okul No: Okula kayıt sırasında verilen numaradır. Her öğrencinin mutlaka bir okul numarası bulunmaktadır. Sisteme giriş yapabilmek için bu numaranın bilinmesi gerekir.

E-OKUL'DA HANGİ SORGULAMALAR YAPILABİLİR?
E-okul veli bilgilendirme sistemi; öğrencinin sınav puanlarını, sınav tarihlerini, devamsızlık durumunu, haftalık ders programını, nakil işlemlerini, merkezi olarak yapılacak sınavların (TEOG vb.) tercih işlemlerini, aldığı belgelerini, şube başarı ortalamalarını, yılsonu notlarını ve duyurularını içermektedir.

Aynı zamanda E-okul veli bilgilendirme sisteminin telefonlara da indirilebilme olanağı bulunmaktadır. Bu sayede veliler öğrencilerin eğitim akışını anlık olarak her yerde diledikleri zaman takip edebilecekler. Kısaca E-Okul veli bilgilendirme sistemi, velilere öğrencileri hakkında bilgiler sunmaktadır. Bu sayede veliler çocuğuyla ilgili bilgilerini tüm eğitim hayatı boyunca öğrenebilmekte ve çocuğuna daha iyi eğitim kalitesi, üstün başarı sağlayabilmek adına geleceğini şekillendirme fırsatına sahip olmaktadır.

Yorumlar (4)
Mustafa 3 ay önce
2gün oldu bizim çocuklar okula gidemediler çünkü okul servisi yok heybeliden halitpaşaya gidecek ama servis yok bu konuya el atarsanız seviniriz.saygılarımla (mustafa)
Semra 3 ay önce
Bayram tepe gibi kötü bir okul yok çocuklarımızı bir sıra da göremedik
Pöh adayı 3 ay önce
Boy kilo var mı
Fatma atan 3 ay önce
İnşAllah yaş şartını biraz esnek olur 37 olursa benim gibi Bi çok arkadaşlarimizin sevinçlerine sevinç katar bakanımız bakanimizdan bizleri de düşünmelerini istiyoruz dileklerimizi boşa çevirilmemesini istiyoruz çırak olarak değil (özel güvenlik görevlisiyim) usta olarak (polis) olarak vatandaslik görevini yapmamiza musade edilir tek dileğimiz yaş şartın da esnek olmaniz