MEB Engelli Öğretmenlerin Mesleki Gelişmelerine Yönelik Çalışma

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Tevfik İleri toplantı salonunda bir toplantı düzenlendi. Düzenlenen toplantıda engelli öğretmenlerin ve MEB bünyesinde yapılacak projelerin detaylarından bahsedildi.

EĞİTİM 25.01.2017, 17:45 26.01.2017, 08:08
MEB Engelli Öğretmenlerin Mesleki Gelişmelerine Yönelik Çalışma

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Tevkif İleri salonunda yapılan toplantıda MEB ile alakalı projeler ve Engelli öğretmenler ile alakalı olarak mesleki gelişmelere yönelik yapılan çalışmalar ele alındı.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada bu ifadeler yayımlandı:

"MEB Tevfik İleri toplantı salonunda yapılan toplantıda, aday öğretmenlerin izlemesi gereken filmlerin sesli betimlenmesi ve alternatiflerine yer verilmesi, aday öğretmenlerin okuması gereken kitapların dijital, sesli veya braille formatında erişebilir hale getirilmesi konuları ele alındı. Toplantıda ayrıca, e-okul, MEBBİS gibi sistemlerin ekran okuyucularla kullanımı konusunda ihtiyaç duyan görme engelli öğretmenlere eğitim verilmesi, Fatih Projesi, EBA, dijital içerik geliştirme, bilgisayar okuryazarlığı gibi konularda verilecek eğitimlerin görme engelli öğretmenlere uygun hale getirilmesi, engelli öğretmenlere yönelik hizmet içi eğitim faaliyetlerinin artırılması hakkında yapılması gerekli çalışmalar belirlendi."

Kamupersoneli.net | ANKARA

Yorumlar (0)