MEB İkinci Nakil Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından LGS yerleştirmeleri kapsamında birinci nakil başvuruları alındı. Peki ikinci, üçüncü ve dördüncü nakil başvuruları ne zaman yapılacak? Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde..

MEB İkinci Nakil Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından LGS yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrencilerden nakil başvuruları alınmaya başlandı. 

LGS yerleştirmeleri kapsamında öğrencilerden birinci nakil başvuruları alındı. Bu nakil başvurularının ardından öğrenciler ve veliler tarafından ikinci, üçüncü ve dördüncü nakil başvurularının ne zaman yapılacağı araştırılmaya başlandı. 

Ayrıca nakil başvuruları sırasında öğrencilerden 3 tercih alınıyordu ancak yapılan düzenleme ile nakil tercihleri 5'e çıkarıldı. 

NAKİL BAŞVURU TARİHLERİ

Peki diğer nakil başvuruları ne zaman yapılacak? Bu konu hakkında detayları kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz... 

Lise yerleştirmelerine esas ikinci nakil başvuruları 13 Ağustos 2018 tarihinde başladı ve 17 Ağustos 2018 tarihinde sona erecektir. Bunun yanı sıra üçüncü nakil başvuruları 27 Ağustos 2018 tarihinde başlayacak ve 31 Ağustos 2018 tarihine kadar devam edecektir. Dördüncü nakil başvuruları ise 3 Eylül 2018 tarihinde başlayacak ve 6 Eylül 2018 tarihinde sona erecektir.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2018, 12:09
YORUM EKLE