MEB İlkokullarda Uygulanacak Yeni Programı Açıkladı!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yeni detaylar açıklanmaya devam ediyor. Söz konusu MEB ilkokullarda uygulanacağı açıklanan yeni programın detaylarını kamuoyu ile paylaştı. Peki sistem nasıl işleyecek? İşte merak edilen tüm detaylar.

EĞİTİM 27.09.2018, 09:12 27.09.2018, 09:29
MEB İlkokullarda Uygulanacak Yeni Programı Açıkladı!

Kamupersoneli.net olarak MEB tarafından açıklanan ilkokullarda uygulanacak yeni programın detaylarını okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Bakanlık tarafından yapılan son dakika değerlendirmesine göre "ilkokul" kapsamında uygulanacak programın detayları belli oldu.

İlkokul 3'üncü ve 4'üncü sınıflarda okuyan öğrencileri baz alarak "İlkokullarda Yetiştirme" programı başlatılacağı duyuruldu.

Ayrıca program kapsamının haftada 10 ders saatini geçmeyeceği belirtilirken öğrenci velilerinden herhangi bir ücretin talep edilmeyeceği ifade edildi.

Öğrenimlerine ilkokulların 3'üncü ve 4'üncü sınıflarında devam eden öğrencilerin geçmiş yıllarda Türkçe ile Matematik derslerinden aldıkları kazanımlarının yeterli olmadığı ifade edilerek öğrenciler için planlanan "İlkokullarda Yetiştirme Programı" Kasım 2018'de başlatılacak.

Ayrıntılar geliyor.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (3)
murat 1 yıl önce
Güzel bir uygulama
Aylin g 1 yıl önce
Hmm he .
figen 1 yıl önce
Çok güzell