MEB İlkokullarda Uygulanacak Yeni Programı Açıkladı!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yeni detaylar açıklanmaya devam ediyor. Söz konusu MEB ilkokullarda uygulanacağı açıklanan yeni programın detaylarını kamuoyu ile paylaştı. Peki sistem nasıl işleyecek? İşte merak edilen tüm detaylar.

MEB İlkokullarda Uygulanacak Yeni Programı Açıkladı!

Kamupersoneli.net olarak MEB tarafından açıklanan ilkokullarda uygulanacak yeni programın detaylarını okuyucularımızla paylaşıyoruz.

Bakanlık tarafından yapılan son dakika değerlendirmesine göre "ilkokul" kapsamında uygulanacak programın detayları belli oldu.

İlkokul 3'üncü ve 4'üncü sınıflarda okuyan öğrencileri baz alarak "İlkokullarda Yetiştirme" programı başlatılacağı duyuruldu.

Ayrıca program kapsamının haftada 10 ders saatini geçmeyeceği belirtilirken öğrenci velilerinden herhangi bir ücretin talep edilmeyeceği ifade edildi.

Öğrenimlerine ilkokulların 3'üncü ve 4'üncü sınıflarında devam eden öğrencilerin geçmiş yıllarda Türkçe ile Matematik derslerinden aldıkları kazanımlarının yeterli olmadığı ifade edilerek öğrenciler için planlanan "İlkokullarda Yetiştirme Programı" Kasım 2018'de başlatılacak.

Ayrıntılar geliyor.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2018, 09:29
YORUM EKLE
YORUMLAR
murat
murat - 10 ay Önce

Güzel bir uygulama

Aylin g
Aylin g - 10 ay Önce

Hmm he .

figen
figen - 10 ay Önce

Çok güzell