MEB 'Mavi Balina' ve 'Momo' oyunundan korunmak için önlemler almaya devam ediyor

Bugüne kadar çok fazla can alan Mavi Balina ve Momo oyunlarından çocukları korumak için önlemler alınıyor. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 842 bin öğretmen ve 7 milyon öğrenciye 'Momo' ve 'Mavi Balina' eğitimi verildiğini söyledi.

MEB 'Mavi Balina' ve 'Momo' oyunundan korunmak için önlemler almaya devam ediyor

Çok sayıda çocuğun ölümüne neden olan ve intihar teşebbüsüne kadar getiren Mavi Balina ve Momo oyunlarına yönelik Bakan Ziya Selçuk, 2017-2018 eğitim yılı içerisinde 842 bin 399 öğretmen, 57 bin 399 yönetici, 7 milyon 294 bin 617 öğrenci ve 1 milyon 513 bin 328 veliye eğitim verildiğini söyledi.

'Mavi Balina' ve 'Momo' oyununa karşı önlem

Eğitimler kapsamında sigara, alkol, uyuşturucu madde, teknoloji bağımlılığı ve sağlıklı yaşam konularında öğrenci, veli ve öğretmenlerin bilgilendirilerek gençlerde bağımlılığın gelişmesinin önüne geçilmesinin hedeflendiğini ifade eden Bakan Selçuk, programın etkin bir şekilde hedef kitleye ulaştırılması amacıyla Yeşilay işbirliği ile tüm illerde 712 eğitici ve 31.581 bağımlılıkla mücadele uygulayıcısının yetiştirildiği bilgisini verdi. Bakan Selçuk son olarak, mücadele kapsamında 2017-2018 eğitim öğretim yılında 841.399 öğretmen, 5.7399 yönetici, 7.294.617 öğrenci ve 1.513.328 veliye eğitim verildiğini belirtti.

Bakan Selçuk'un açıklaması

Selçuk “Bağımlılık ile mücadele kapsamında önleyici ve koruyucu bir çalışma olarak Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı, Bakanlığımız ile Türkiye Yeşilay Cemiyeti arasında 3 Ocak 2014'te imzalanan uygulama protokolüyle başladı. Programla öğrencilere, velilere, öğretmenlere her türden bağımlılıkla mücadele konusunda koruyucu ve farkındalık geliştirici bilgilerin verilmesi öngörüldü'' dedi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 21:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
gerçiizekalip
gerçiizekalip - 2 hafta Önce

momo gerçertreg

Papatya
Papatya - 2 hafta Önce

Amk momosu. Mavi balinası