MEB Müsteşarı Yusuf Tekin'den TEOG'un Kaldırılması Hakkında Önemli Açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Terkin bir süredir gündemde olan TEOG'un kaldırılmasına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu.

EĞİTİM 09.10.2017, 09:30 11.02.2018, 00:21
MEB Müsteşarı Yusuf Tekin'den TEOG'un Kaldırılması Hakkında Önemli Açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin ÖNDER İmam Hatipliler Derneği tarafından Çeşme'de düzenlenen 14. İmam Hatipliler Kurultayına katıldı. Müsteşar Tekin burada bir konuşma yaptı. 

Yusuf Tekin konuşmasında imam hatip liselerinin halkın değerlerini yansıtan okullar olduğunu belirterek, Türkiye´de yüz akı olarak tanımlanabilecek 250 civarında çok nitelikli imam hatip lisesi bulunduğunu söyledi. 

İmam hatip liselerinin nitelikli ve zeki çocukların öğrenim gördüğü liseler olduğunu vurgulayan Tekin, buralarda Türkiye´nin geleceğinin emanet edilebileceği bir nesil yetiştirildiğini kaydetti. Tekin, kendisinin de bir imam hatip lisesi mezunu olduğunu anımsattı.

"SİSTEM DEĞİŞİKLİĞİ OLARAK ALGILANAMAZ"

Bunun yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin TEOG'un kaldırılmasına ilişkin de bir açıklama yaptı. Müsteşar Yusuf Tekin açıklamasında "Türkiye´de eğitim sistemi cumhuriyetin kuruluşundan itibaren hiç değişmemiştir. Bunu çok iddialı olarak söylüyorum. Sadece eğitimde bu ana felsefeye ulaşmak için kullanılan araçlar üzerinde minimal değişiklikler yapılmış. Asıl ulaşılmak istenen sonuca sistemi götürecek yolda ufak tefek değişiklikler yapılmıştır ve bu değişikliklerin hiçbiri eğitim sistemi değişikliği değildir. Eğitim sistemi değişikliği olarak algılanamaz.

"BASİT BİR KONU"

Bugünlerde gene tartışıyoruz. ´Eğitim sistemi bir daha değişiyor.´ Ne değişecek, ben anlamıyorum. 8. sınıf ve 9. sınıf, 12 yıllık zorunlu eğitimin parçası. 6. sınıftan 7´ye geçtiği gibi 7´den 8´e geçtiği gibi 8´den de 9´a geçecek çocuklar. Burada yapacağınız bir değişiklik, eğitim sisteminde bir değişiklik anlamına asla gelmez. TEOG teknik bir konu, basit bir konu." ifadelerine yer verdi. 

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Yorumlar (0)