MEB Öğrenci Ders Kitapları Ders Zilinin Çalmasıyla Öğrencilerin Ellerinde Olacak

Milli Eğitim Bakanlığında Destek Hizmetleri Genel Müdürü olarak görev yapan Salih Ayhan ders kitaplarıyla alakalı olarak twitter üzerinden yaptığı paylaşımla beraber "Ders kitapları 17 Eylül’de ders zilinin çalmasıyla beraber sıralarda hazır ve öğrencilerimizi bekliyor olacaktır" dedi. İşte detaylar.

EĞİTİM 08.09.2018, 13:47 08.09.2018, 13:56
MEB Öğrenci Ders Kitapları Ders Zilinin Çalmasıyla Öğrencilerin Ellerinde Olacak

Milli Eğitim Bakanlığında Destek Hizmetleri Genel Müdürü Salih Ayhan'dan yeni bir açıklama geldi.

Ayhan, ders kitaplarıyla alakalı olarak twitter üzerinden yaptığı paylaşımda; "Ders kitapları 17 Eylül’de ders zilinin çalmasıyla beraber sıralarda hazır ve öğrencilerimizi bekliyor olacaktır" ifadelerinde bulundu.

Salih Ayhan Twitter paylaşımında ise;

"Geleceğimizin mimarı 18 milyon öğrencimizin ders kitaplarının basım ve dağıtım süreci planlandığı gibi devam etmekte olup, ders kitapları 17 Eylül’de ders zilinin çalmasıyla beraber sıralarda hazır ve öğrencilerimizi bekliyor olacaktır...

Her şey yolunda rahat olunuz..." ifadelerini kullandı.

SALİH AYHAN'IN PAYLAŞIMI

SALİH AYHAN KİMDİR?

1976 Bayburt'ta doğmuştur.

İlk ve orta öğrenimini memleketinde, yükseköğrenimini Uludağ Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü´nde 2000 yılında tamamlamıştır.

Yüksek lisansını ise Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyoloji Bölümü´nde tamamlamıştır.

Mesleki hayatına, 2004 yılında Trabzon kaymakam adayı olarak başlamıştır. 

Londra'da dokuz ay dil eğitimi almıştır ve TODAİE´de Kamu Diplomasisi Kursu'na katılım sağlamıştır.

Ordu-Çatalpınar, Samsun-Yakakent, Kastamonu-Azdavay, Sivas-Altınyayla, Şarkışla (Kaymakam vekilliği), Divriği ilçelerinde Kaymakamlık yaptı. Sivas Vali Yardımcılığı görevinde de bulunan Ayhan, 2012-2016 yılları arasında Sivas İl Özel İdare Genel Sekreterliği görevlerinde yer almıştır.

İçişleri Bakanlığı tarafından 28.12.2013 - 14.02.2014 tarihleri arasında 45 gün süreyle yerel yönetim bilgilerini artırmak ve uygulamaları yerinde görmek üzere Avustralya´da düzenlenen Kısa Dönem Eğitim Programı'na katılmıştır.

Farklı şirketlerde yönetim kurulu başkanlığı ve üyeliği görevinde bulunan ve bir çok vakıf, dernek ve birliklerde başkanlık ve üyeliklerde bulunmuş olan Ayhan, mütevelli heyetlerinde de görevde yer almıştır.

Evli ve iki çocuk babası olan Sayın Salih AYHAN, 19.10.2016 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevine başlamış ve halen bu görevine devam etmektedir.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Yorumlar (0)