MEB Okula Gönderilen Her Öğrenci İçin Maddi Destek Verecek

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, öğrencilere ve velilere yönelik olarak yaptığı açıklamada. Okula gönderilen her öğrenci için maddi yardım yapacaklarını belirtti. Ayrıca eğitim ve öğretimde bilgisayar döneminin başlatılacağının sinyallerini verdi.

MEB Okula Gönderilen Her Öğrenci İçin Maddi Destek Verecek

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz öğrencilerim okul ile bağlantılarıyla alakalı olarak değerlendirmelerde bulundu. Diğer yandan öğrencilerin eğitim öğretime düzenli olarak devam etmesi halinde "Şartlı Eğitim Yardımı" yapacaklarını açıkladı.

Bakan Yılmaz konuyla alakalı olarak; Annlere şunu ifade ediyoruz. Evlatlarınızı düzenli olarak okula gönderirseniz her gönderdiğiniz erkek evlat için ilkokulda 35 Türk Lirası, kız evlatlar için 40 Türk Lirası ödeme yapacağız. Ayrıca ortaöğretime, liselere göndermeniz dahilinde erkekler için 50 Türk Lirası ve kızlar için 60 Türk Lirası ödeme yapacağız. Bu zamana kadar annelerin hesaplarına yaklaşık olarak 6 milyar Türk Lirası para aktarması yaptık." dedi. 

KLAVYELİ BİLGİSAYAR DAĞITILACAK

Bakan Yılmaz, eğitim öğretimde mesleki eğitim ve özel eğitim kurumlarını yakından ilgilendiren FATİH projesi kapsamıyla alakalı olarak; "Kodlama derslerinin uygulamalı şekilde işlenmesi için öğrencilerimize tabletlerin yerine bilgisayarlar dağıtmayı planlamaktayız." ifadelerimi kullandı.  Zorunlu eğitime başlamadan önce her çocuğun en az bir yıl öncesi eğitim almasını istediğini belirten Bakan Yılmaz; 37 pilot şehirde okul öncesi eğitim materyallerini ücretsiz karşıladıklarını belirtti.  

MİLLİ GELİRİMİZİN 6.2'SİNDEN FAZLASI EĞİTİME HARCANIYOR

MEB olarak çeşitli projeler üzerinde çalıştıklarına vurgu yapan Bakan Yılmaz; öğrencilerin kişilikli ve yetenekli kabiliyetlerinin en üst seviyede olması için fırsat eşitliği temelinde eğitim vermeye çalıştıklarından bahsetti. Bakan Yılmaz; öğrencilerin iletişim becerileri yüksek, takım çalışmalarına uyumlu sahip kişiler olmalarını istedi.

Bakan Yılmaz eğitim demokrasisinin gelişmesi için uygun unsur olduğunu ifade ederek "2018 yılı içerisinde merkezi hükümet bütçesinden eğitim için 134 milyar 727 milyon lira ayırma yaptık. Milli gelirimizden yüzde 6.2'sinden daha fazlasını eğitim ve öğretime harcamaktayız.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE