MEB Tarafından Bundan Sonra Özel Okul Teşviki Verilmeyecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamalarında önümüzdeki dönemde özel okul teşvikinin verilmeyeceğini ifade etti. Konu ile ilgili olarak detaylar haberimizde...

EĞİTİM 25.10.2018, 11:31
MEB Tarafından Bundan Sonra Özel Okul Teşviki Verilmeyecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk eğitime ilişkin çeşitli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk açıklamalarına önümüzdeki dönemde özel okul teşvikinin verilmeyeceğini ifade etti. 

Bakan Selçuk'un açıklamalarına ilişkin detayları ise kamupersoneli.net olarak okuyucularımızla paylaşıyoruz...

BAKAN SELÇUK'UN AÇIKLAMALARI

Konu ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk açıklamalarında "Önümüzdeki süreçte, özel öğretime verilen bu teşvikler verilmeyecek, bunu daha önce ilan etmiştik." ifadelerine yer verdi. 

Bunun yanı sıra yabancı dil eğitimi hakkında da değerlendirmelerde bulunan Bakan Selçuk "Önümüzdeki 2 yıl içinde 5 ya da 6 çeşit yabancı dil öğretme yaklaşımını pilot olarak Türkiye'nin değişik okullarında uygulayacağız." dedi.

Okula başlama yaşına da değinen Bakan Selçuk bu konu hakkında da "5 yaşında ilkokula başlanmaz. Bizim bunu yeniden tanzim etmemiz gerek. Burada önümüzdeki yıl bir düzenleme yapılacak. Bu, üçüncü yılda başlayabilecek bir proje. Bunu hemen başlatamayız, böyle bir altyapımız yok." dedi.

KAMUPERSONELİ.NET 

Yorumlar (2)
yasar dundar 13 ay önce
Iyi bir karar halk arasinda hep zengine yardim ediyor algisi cok fazla iyi bir karar
Dilara 13 ay önce
Verilmeyecek derken ? Verilen haklarıda alıyorsunuz ?biz bu teşvik veriliyor diye çocuğumuzu zar zor özele verdik