MEB Yetkilileri: 1 Milyonun Üzerinde Öğrenci İstediği Okula Yerleşti

Milli Eğitim Bakanlığı ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas dördüncü nakil sonuçları açıklandı. Bunun yanı sıra MEB yetkilileri tarafından yapılan açıklamada 1 milyonun üzerinde öğrencinin istediği okula yerleştiği ifade edildi.

EĞİTİM 09.09.2018, 00:13
MEB Yetkilileri: 1 Milyonun Üzerinde Öğrenci İstediği Okula Yerleşti

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanan duyuruda ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas dördüncü ve son nakil sonuçlarının açıklandığı ifade edildi. 

Sonuçlar için TIKLAYIN.

1 MİLYONUN ÜZERİNDE ÖĞRENCİ İSTEDİĞİ OKULA YERLEŞTİ

Konu ile ilgili olarak Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri sınavla yerleştirme yapılan okullardan fen, Anadolu, Anadolu imam hatip ve sosyal bilimler liselerinde doluluk oranı hakkında bilgilendirme yaptı. Bu bağlamda bu okulların doluluk oranları yüzde 100'e ulaştı.

Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinin aktardıklarına göre bir milyonun üzerinde öğrenci istediği okullara yerleşti. Ayrıca şimdiye kadar tercihte bulunana öğrencilerden 892 bin 461'inin sınavsız, 122 bin 798'inin sınavlı okullara olmak üzere toplam 1 milyon 15 bin 259'unun istedikleri okullara yerleşme hakkı kazandıkları belirtildi.

Tercihler kapsamında hiçbir okula yerleşemeyen öğrenciler 10 Eylül 2018 ile 14 Eylül 2018 tarihleri arasında il ve ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarına başvurabilecek.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)