banner731

MEB YLSY Sonuçlarını Açıkladı. İşte En Düşük ve En Yüksek Puanlar

MEB YLSY sonuçlarını açıkladı. Adaylar için en düşük ve en büyük puanlar cetvel şekilde yayımlanarak duyuruldu. 70,21973 puan ile Doz hesaplama teknikeri en küçük puanı alan bölüm olarak görüldü. 2019-YLSY Seçme Sonuçlarına İlişkin En Küçük ve En Büyük Puanlar haberimizde...

EĞİTİM 29.08.2019, 14:46
MEB YLSY Sonuçlarını Açıkladı. İşte En Düşük ve En Yüksek Puanlar

MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) YLSY sonuçları açıkladı. MEB YLSY sonuçları en küçük ve en büyük puanları erişime açtı. 70,21973 puan ile en küçüğü doz hesaplama teknikeri bölümünden oldu.

1416 sayılı Kanun kapsamında Bakanlıkça verilen burs ile lisansüstü öğrenim görmek üzere yurt dışına gönderilmek üzere başvuran adaylardan sözlü sınava çağrılmaya hak kazananlar açıklanmıştır.

Adaylar sonuçlarını Resmi Burslu Öğrenci Sistemi (REBUS - https://rebus.meb.gov.tr/) internet adresinden öğrenebileceklerdir. Adaylar REBUS giriş ekranında "2019 YLSY Seçme Sonuçlarını Görüntülemek İçin Tıklayınız." bölümünden "T.C. kimlik numarası, kimlik seri numarası ve yakınının (eş, çocuk, anne veya baba) T.C. kimlik numarası" ile sisteme giriş yapılabilecektir.

Sözlü sınav tarihleri, sözlü sınav yeri, sözlü sınav giriş bilgileri ve sürece ilişkin diğer hususlar Genel Müdürlüğümüzün http://yyegm.meb.gov.tr internet sayfasından daha sonra duyurulacaktır.

Adaylar;

1) Başvuru, seçme ve yerleştirme işlemlerine ilişkin sorularını ylsy@meb.gov.tr e-posta adresi ile 0312 413 1870 ve 0312 413 1625 numaralı hatları kullanarak.

2) REBUS'a ilişkin teknik destek taleplerini rebus@meb.gov.tr e-posta adresini kullanarak Bakanlığımıza iletebilirler.

2019-YLSY Seçme Sonuçlarına İlişkin En Küçük ve En Büyük Puanlar için tıklayınız

Yorumlar (0)