Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Erdem: Trafik Adabı Derslerde Okutulacak !

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem yaptığı açıklamalarında trafik adabının derslerde okutulacağını ifade etti.

EĞİTİM 26.09.2017, 14:24
Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Erdem: Trafik Adabı Derslerde Okutulacak !

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, Başkent Öğretmenevinde düzenlenen "Trafik Genel Eğitim Planı Çalıştayı"nın açılışına katıldı. Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem burada bir konuşma yaptı ve trafik adabının derslerde okutulacağını ifade etti.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem açıklamalarında Milli Eğitim Bakanlığı olarak, okul öncesinden orta öğretimin sonuna kadar örgün eğitimin her kademesinde ve yaygın eğitim kurumlarında trafik güvenliği konusunda pek çok farklı çalışma yaptıklarını dile getirdi. Ayrıca Bakan Yardımcısı Erdem, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından "Trafik Genel Eğitim Planı" hazırlandığını bildirdi.

"ZORUNLU DERSLER ARASINDA YER ALMAKTADIR"

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem açıklamasında "Daha ilkokula başlamadan okul öncesi eğitimdeyken çocuklarımıza cezbedici etkinliklerle onların zihinlerinde kalıcı bir trafik bilinci oluşmasını sağlamaya çalışıyoruz. İlkokul dördüncü sınıflarda trafik ve ilkyardım dersi, dokuzuncu sınıflarda ise sağlık bilgisi ve trafik kültürü dersi olarak zorunlu dersler arasında yer almaktadır." ifadelerine yer verdi.

"FARKINDALIK OLUŞTURMAYI HEDEFLİYORUZ"

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem açıklamalarında 2016 yılı başından itibaren özel motorlu taşıt sürücü kurslarında zorunlu dört saat trafik adabı dersi konulduğunu anımsatarak bu dersin birçok konusunun 2017-2018 öğretim yılından itibaren dokuzuncu sınıflarda okutulmaya başlandığını belirtti. Ayrıca Bakan Yardımcısı Orhan Erdem bu derslere ilişkin, "Bu derslerde sürücülere trafikte sakin ve kibar olarak, empati ve iletişim ile diğer sürücülere tolerans göstererek trafik kazalarının, kavgaların ve diğer tüm olumsuzlukları engellenebileceği konusunda farkındalık oluşturmayı hedefliyoruz." dedi. 

KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA

Yorumlar (0)