Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan Devamsızlıktan Kalan Öğrencilere Müjde

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz yapmış olduğu açıklamasında, derslerinde başarılı olup devamsızlık nedeniyle başarısız olan öğrencilere yönelik müjde verdi. Bakan Yılmaz'ın konuya dair açıklamalarını haberimizde aktarıyoruz.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'dan Devamsızlıktan Kalan Öğrencilere Müjde

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz gerçekleştirmiş olduğu bir röportajında ortaöğretim kurumlarının son sınıflarında okuyan ve devamsızlık nedeniyle sınıfta kalan öğrencilere dair açıklamalarda bulundu. 

9 BİN ÖĞRENCİ MEZUN EDİLDİ

Bakan İsmet Yılmaz devamsızlık nedeniyle başarısız sayılan öğrencilere yönelik yapmış olduğu değerlendirmelerinde, devamsızlık nedeniyle başarısız sayılan öğrencilerin herhangi bir hak kaybına maruz kalmamaları nedeniyle başarılı olarak sayılacaklarını duyurdu. Bu kapsamda bulunan öğrenci sayısına ilişkinde bilgi veren Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz konuya dair şu açıklamalarda bulundu. 

"Ancak bu yıla özgü olmak üzere bütün derslerinden başarılı olup da devamsızlıktan dolayı başarısız sayılan öğrencilerimizin diğer öğrenciler gibi, yani devamlı öğrenciler gibi değerlendirmeye tutarak herhangi bir hak kaybına yol açmamalarını sağlamak üzere gereken onayı verdik. Bu öğrencilerimizin sayısı 9 bin 77'dir, 9 bin 77 öğrencimiz ortaöğretim kurumlarından mezun olmuş durumdadır. Kendileri ve aileleri için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."

MEB'İN SOSYAL MEDYA HESABINDAN DUYURULDU

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından yapılan açıklamanın ardından söz konusu karar Milli Eğitim Bakanlığı'nın resmi sosyal medya hesabı üzerinden de ilan edildi. MEB tarafından yapılan paylaşımda alınan karara dair bir görsel paylaşıldı. 

'MEB tarafından yapılan paylaşımda 'Örgün ortaöğretim kurumlarının son sınıd öğrencilerinden; ders kesim tarihi itibariyla tüm derslerden başarılı olmasına rağmen toplam devamsızlık süresini aşan öğrenciler devam öğrenciler gibi işleme tabi tutularak başarılı sayılacak.'' ifadeleri yer aldı. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE